Razem wymalujmy mural na Smolki w Przemyślu! [AUDIO]

2020-10-22 16:17 Anna Cichy
mural na smolki
Autor: Mirosław Majkowski

Oczywiście nie dosłownie! Artystyczną częścią zadania zajmie się profesjonalny artysta, wy możecie mieć swój wkład w tę akcję, poprzez dorzucenie się do zbiórki publicznej. Pomożecie? Sprawdźcie szczegóły na ESKA Przemyśl!

Do osiągnięcia celu nie potrzeba wcale ogromnych pieniędzy. Jeśli każdy, komu leży na sercu wizerunek naszego miasta dorzuciłby złotówkę, to pomysłodawcy akcji już zaczynaliby pracę! Dlaczego Smolki? Bo ta ulica była kiedyś jedną z najpiękniejszych, reprezentacyjnych ulic Przemyśla. Jej czasy świetności przypadły na okres przedwojenny, mieszkała tam elita intelektualna Przemyśla i mieściły się tam koszary armii austro – węgierskiej. II wojna światowa i zmiany jakie po niej nastąpiły zmieniły oblicze ulicy i później przez wiele lat cieszyła się niezbyt dobrą sławą.

Dajmy szansę ulicy Smolki w Przemyślu!

Mirosław Majkowski, przemyski radny znany m.in. z tego, że jest pomysłodawcą powstania w Przemyślu Parku Kulturowego Starego Miasta postanowił wykorzystać jedną z kamienic i na niej umieścić piękny mural przedstawiający przedstawicielkę przemyskiego mieszczaństwa oraz żołnierza armii austro – węgierskiej. Historyczny symbol tej okolicy.

- Uważam, że tej ulicy trzeba dać szansę. Ona dosyć niesprawiedliwie cieszy się złą sławą, a tak naprawdę na tej ulicy zaszło bardzo wiele zmian. Wiele kamienic zostało wyremontowanych, utworzyły się wspólnoty mieszkaniowe, mieszkańcy dbają o tę swoją wspólna przestrzeń i uważam, że taki mural będzie kolejnym motywem rewitalizacji tej przestrzeni. - powiedział radiu ESKA Mirosław Majkowski. 

POSŁUCHAJ o szczegółach: 

Przy ul. Smolki w Przemyślu powstanie mural, o projekcie mówi Mirosław Majkowski:

Mural zaprojektował i wykona znany i ceniony polski artysta Arkadiusz Andrejkow, a inicjatywę stworzenia muralu czynnie wspiera prezes PGM w Przemyślu, Zbigniew Czekierda.

- Zróbmy coś wspólnie – zachęca M. Majkowski – zachęcam wszystkich do wpłat, liczy się każda złotówka! Ten mural mają tworzyć mieszkańcy dlla mieszkańców i dla turystów. To jest też promocja Twierdzy Przemyśl, która spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem.

Link do zbiórki znajdziecie tutaj: zrzutka.pl

Stowarzyszenie "Zmieniamy Przemyśl" remontuje ławki nad Sanem w Przemyślu