Przemyt zabytkowych książek i map, produktów na potencję i papierosów [WIDEO,FOTO]

2020-11-12 12:41

Można powiedzieć, że to był prawdziwy „wesoły autobus”, bo różnorodność przemycanych produktów wprawia w osłupienie. To kolejny przypadek przemytu na polsko – ukraińskiej granicy w Medyce. Sprawdź szczegóły na ESKA Przemyśl.

Do kontroli na polsko – ukraińskim przejściu granicznym Medyka – Szeginie podjechał ukraiński autokar zmierzający do Szczecina.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej prześwietlili pojazd urządzeniem RTG, a dodatkowo wspierały ich czujne nosu psów służbowych Lucy i Cedry.

Szybko okazało się, że w przestrzeni ładunkowej, w podłodze, a także za siedzeniem kierowcy ukryto prawie 35 tys. szt. papierosów, 1,8 tys. saszetek z produktem leczniczym na potencję, 31 zabytkowych książek i dwie stare, zabytkowe mapy.

Do przemytu przyznali się kierowcy autokaru, 40 i 39-letni obywatele Ukrainy. Zatrzymany towar miał najprawdopodobniej trafić na teren UE.

POSŁUCHAJ o szczegółach, mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie:

Przemyt zabytkowych książek, map, produktów na potencję i papierosów

Do postępowania, oprócz wykrytych przedmiotów, zatrzymano także autokar oraz 20 tys. zł na poczet kary, która grozi kierowcom. Jedną z konsekwencji przemytu jest także skierowanie wniosku do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemców do powrotu do kraju.

O Budżecie Obywatelskim na 2021 mówi prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE