Przemyt 56 kg bursztynu na przejściu granicznym w Korczowej

2021-11-17 15:21
bursztyn
Autor: KAS materiały prasowe

Szlachetne kamienie jechały ukryte w dachu autokaru. Mundurowi wykryli przemyt dzięki urządzeniu RTG.

Podczas kontroli pojazdów na przejściu granicznym w  Korczowej funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 56 kilogramów nieoszlifowanego bursztynu o wartości oszacowanej na 176 tysięcy złotych. Bursztyn był zapakowany w foliowe worki i ukryty w dachu autokaru jadącego z Ukrainy do Czech. Pojazd został prześwietlony urządzeniem RTG, dzięki któremu funkcjonariusze dotarli do miejsc z ukrytym towarem.

Podejrzany o przemyt kierowca wpłacił 20 tys. złotych na poczet grożącej kary grzywny.  Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu.

CIEKAWOSTKA:

Dla osób, które wierzą w moc amuletów i kamieni, bursztyn na wyjątkową moc! Jest nasycony dobrą, optymistyczna energią, posiada słoneczne promieniowanie i ponoć sprzyja w podejmowaniu decyzji, wszelkich działań, a także neutralizuje promieniowanie odbiorników telewizyjnych i komputerowych. Odgania uroki, chroni przed złymi ludźmi! Trzymany pod łóżkiem ma zapewnić dobry sen i odgonić koszmary.

Starożytni wierzyli, że noszenie bursztynu blisko skóry zapewni długie życie w zdrowiu i urodzie!

Przegrupowanie migrantów na granicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE