Zakupy

i

Autor: pixabay

Przemyśl: Zrobią zakupy i przyniosą je do domu. Ruszył nowy program pomocy [AUDIO]

2020-11-20 19:12

Przemyśl przystąpił do programu "Wspieraj Seniora". Bogusław Świeży, wiceprezydent Przemyśla podpisał umowę z przedstawicielką wojewody podkarpackiego w tej sprawie, Małgorzatą Dankowską. "Wspieraj seniora" - jak skorzystać? jak działa? kto może się zgłosić?

Przemyśl przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”. 12 listopada Bogusław Świeży, zastępca prezydenta Przemyśla podpisał z wojewodą reprezentowanym przez Małgorzatę Dankowską, dyrektorem wydziału polityki społecznej Urzędu Wojewódzkiego, umowę o przystąpieniu do programu.

Przemyśl – program „Wspieraj Seniora”

- To jest program rządowy, ale to było podpisane z wojewodą. Generalnie program jest ukierunkowany na osoby starsze, powyżej 70 roku życia, aczkolwiek program dopuszcza możliwość skorzystania z niego przez osoby poniżej 70 roku życia, ale w szczególnych przypadkach – powiedział w rozmowie z radiem ESKA Bogusław Świeży. - Jest też pewne ograniczenie. Wsparcie nie będzie realizowane w przypadku osób, które korzystają z usług opiekuńczych, bądź specjalistycznych usług opiekuńczych – dodał.

POSŁUCHAJ: Program "Wspieraj Seniora". Mówi Bogusław Świeży, z-ca prezydenta Przemyśla

Program „Wspieraj Seniora” – na czym polega, kto może skorzystać?

Osoba starsza w wieku 70 lat i więcej, która zdecyduje się pozostać w domu w związku z utrzymującym się stanem epidemii może zadzwonić na ogólnopolską infolinię uruchomioną w ramach programu Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów - 22 505 11 11. 

- Infolinia krajowa przyjmuje zgłoszenia i rozdziela je terytorialnie do realizacji, przypisując właściwemu ośrodkowi dla danej gminy. W przypadku Przemyśla jest to Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej – zaznaczył Świeży i dodał, że pracowników MOPS wspierają terytorialsi.

Program „Wspieraj Seniora” – jak długo potrwa, jak działa?

Pracownik ośrodka pomocy społecznej skontaktuje się telefonicznie z seniorem. Zweryfikuje wtedy zgłoszenie i ustali usługę wsparcia, która ma polegać w szczególności na dostarczeniu zakupów, zgodnie ze wskazanym zakresem, obejmujących artykuły podstawowej potrzeby, w tym artykuły spożywcze, środki higieny osobistej.

Koszty zakupów pokrywa senior, a program potrwa na razie do końca tego roku. W sakli całego kraju objętych wsparciem może być około 4,5 mln seniorów powyżej 70 roku życia.

Ile pieniędzy ma Rihanna | ESKA XD - Hotplota #7
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE