WSPIERAJ LOKALSÓW

i

Autor: Anna Cichy

Przemyśl to: Właściciele lokali gastronomicznych ruszyli z ciekawą akcją na przekór pandemii [AUDIO, FOTO]

2020-12-14 15:46

Czterech lokalnych przedsiębiorców. Cztery produkty. Jeden box. Tego w naszym mieście jeszcze nie było! Okazuje się, że trudny czas lockdownu dla branży gastro wyzwala w ludziach nie tylko złe emocje. Są też kreatywne pomysły, pozytywne zachowania, przyjaźń i wsparcie. Taka właśnie akcja narodziła się w sercu Przemyśla!

Są tacy w Przemyślu, którzy twierdzą, że nasza branża gastronomiczna wydaje ostatnie tchnienie. Może nie wszyscy i nie wszędzie, ale każdy ma inną historię i jedno nie ulega wątpliwości: lockdown uderzył mocno i boleśnie najbardziej w branżę gastronomiczną. 

Ludzie, którzy życiowe oszczędności włożyli w swe biznesy, bądź zaciągnęli potężne kredyty, dziś stoją na krawędzi rozpaczy i zastanawiają się ile jeszcze miesięcy elektrownia wytrzyma i nie przyjedzie odciąć prądu. Jaką wytrzymałość ma bank, do którego nie wpływa kolejna rata pożyczki. Tylko urzędy skarbowe są nieubłagane i nie znają sentymentów.

A przecież pracownikom trzeba zapłacić, ci ludzie mają rodziny, dzieci. Oni chcą pracować!

Jak przetrwać lockdown?

Być może nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że to tylko taki ogólny schemat sytuacji w jakiej właśnie znalazła się zdecydowana większość restauracji w Polsce, w tym także i w Przemyślu. Restauratorzy, którzy wcześniej gotowali by następnie ugościć swych gości na miejscu, dziś improwizują, pakują swoje frykasy w papierowe torby i dowożą.

„Dowóz” i „wynos” – to takie magiczne hasła, które zdaniem decydentów mają uratować ich przed upadkiem. Ale czy rzeczywiście uratują?

Wielu już się poddało. Inni jeszcze walczą. Wymyślają świąteczne menu, zaskakują klientów pomysłami i smakami.

box

i

Autor: Archiwum prywatne organizatora akcji

Przemyśl to i wspieraj lokalsów

I tak powstał pomysł na box prezentowy „Przemyśl to i wspieraj lokalsów”. Tylko nasi bohaterowie poszli o krok dalej i postanowili zjednoczyć siły. W niezwykle gustownym pudełku znalazły się regionalne produkty kojarzące się z Przemyślem i lokalnymi kultowymi miejscówkami, które zna każdy szanujący się przemyślanin.

Mamy tu porządną kawę od Miejsce Kawa i Zabawa, syrop lawendowy z restauracji BOSKO, paczkę zdrowych żelków od lokalnej firmy Mniam oraz ręcznie wyrabiany piernik z Domowej Piekarni mieszczącej się w Rynku Przemyśla.

Całość zamknięta jest w pudełku opatrzonym etykietą specjalnie zaprojektowaną dla tej akcji przez Focus Graf.

box wsparcia

i

Autor: Archiwum prywatne organizatora akcji

- Idea tego projektu jest taka, żeby on był nie tylko teraz na ten dziwny czas, czy też na czas świąt, ale chcemy, żeby to był początek czegoś, co zostanie z nami na dłużej, jako produkt, który będziemy sprzedawać jako piękną pamiątkę z Przemyśla. - powiedział radiu Eska Paweł Kaniecki, jeden z pomysłodawców akcji.

Chcesz pomóc? Kup boxa!

Krótko mówiąc: kupując boxa „Przemyśl to i wspieraj lokalsów” realnie można wesprzeć lokalne miejscówki. Można też sprawić niebanalny prezent bliskiej osobie, niekoniecznie z Przemyśla, bo jest możliwość wysyłki. Projekt etykiety sentymentalnie nawiązuje do niepowtarzalnej architektury naszego zabytkowego miasta i sprawia, że całość wygląda estetycznie i modnie! To świetny pomysł na prezent!

- My to robimy po to, by było gdzie wracać jak się skończy ten cały dziwny czas. Żebym mógł pójść z dziećmi poukładać lego, napić się dobrej kawy do Pawła, żebym mógł zjeść dobrego burgera i spędzić fajnie czas u Maćka, żebym mógł pójść do Olgi i zjeść fajnie wypiekane pieczywko. Kupując tego boxa można pomóc im przetrwać ten dziwny czas! - podsumował Łukasz Radymski, jeden z pomysłodawców akcji.

Gdzie można kupić box?

  • Restauracja BOSKO
  • Miejsce Kawa i Zabawa
  • Domowa Piekarnia

POSŁUCHAJ całej rozmowy z inicjatorami akcji „Przemyśl to i wspieraj lokalsów”: Maciejem Łabuńskim, Pawłem Kanieckim i Łukaszem Radymskim:

Wspieramy miejscówki: Przemyśl to i kup boxa!

Znacie miejsce, które z powodu pandemii musiało ograniczyć swoją działalność? A może jesteś właścicielem biznesu, który walczy o przetrwanie? Koniecznie daj nam znać! Na zgłoszenia czekamy pod adresem przemysl@eska.pl. Tam możecie wysyłać nazwy lokali, które – Waszym zdaniem – powinny pojawić się na antenie Radia Eska Przemyśl na 90.3 FM. Ważna informacja jest taka, że udział w akcji jest BEZPŁATNY.

Przemyśl wystroił się na święta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE