Przemyśl rozpoczął przygotowania do Tour de Pologne

2021-06-17 11:27 Anna Cichy
kurde poloń
Autor: UM Przemyśl/fot.W.Wołczyk

Przemyski, drugi etap tego najsłynniejszego chyba na świecie kolarskiego wyścigu zyskał już miano „królewskiego” . Wystartuje z Zamościa, 10 sierpnia, przejedzie przez Przemyśl, a następnie skieruje się w okolice Kalwarii Pacławskiej. Tam kolarze przejadą tzw „pętlę”, by następnie finiszować w Królewskim Mieście Przemyślu.

Tegoroczny 78. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 9 sierpnia w Lublinie. Wyścig zakończy się 15 sierpnia na krakowskich Błoniach.

W wyścigu wystartuje 19 najlepszych kolarskich drużyn świata oraz trzy z „dzikimi kartami”, w tym reprezentacja Polski.

Przez ziemię przemyską kolarze przejadą w drugim etapie wyścigu. Etap ten będzie liczył 201 km. Rozpocznie się w Zamościu, 10 sierpnia. Tego dnia trasa wyścigu z Lubelszczyzny przeniesie się na Podkarpacie.

Kolarze jadący z Zamościa, przejadą przez Przemyśl i udadzą się na "pętlę" w kierunku Kalwarii Pacławskiej i Gruszowej, a następnie wrócą, aby efektownie finiszować na wymagającym podjeździe w pobliżu Krzyża Zawierzenia w Przemyślu.

- Dla mnie osobiście jest to jeden z najlepszych etapów tego wyścigu. Nie dlatego, że jestem prezydentem Przemyśla. - powiedział nam Wojciech Bakun – Piękne, zróżnicowane tereny wokół Kalwarii no i nasz Przemyśl…! Chyba nie moglibyśmy sobie wyobrazić bardziej spektakularnego finiszu, pokazującego całe miasto z góry. Wielu turystów wyjeżdża specjalnie na Kopiec Tatarski po to, żeby tę panoramę zobaczyć. Będzie to zatem ogromna, wręcz gigantyczna promocja naszego miasta!

Machina poszła w ruch, zaczyna się organizacja imprezy!

Dla organizatorów i wspierającego ich Miasta Przemyśla to ogromne wyzwanie organizacyjne, dlatego 15 czerwca odbyło się pierwsze spotkanie jednostek miejskich, służb i innych organizacji wspierających wydarzenie.

Spotkanie w Urzędzie Miejskim zgromadziło dużą grupę przedstawicieli wydziałów Urzędu Miejskiego, jednostek miejskich, służb mundurowych, a wszelkie wątpliwości, pytania i uwagi wyjaśniał przedstawiciel Lang Team Sp. z o.o. głównego organizatora wyścigu. Dokonano podziału zadań, a głównym koordynatorem przedsięwzięcia ze strony samorządu został Sekretarz Miasta Dariusz Łapa". - czytamy na przemysl.pl