Przemyśl, powiat przemyski i jarosławski w strefie zielonej!

2020-08-13 14:18 ac
mapa powiatów korona
Autor: Ministerstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia podało dziś aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Nasz region opuścił strefę żółtą!

Dziś, 13 sierpnia wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński  podał nową, zaktualizowaną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami w związku z pandemią koronawirusa w Polsce.
Dobrą dla mieszkańców Przemyśla, powiatu przemyskiego i jarosławskiego wiadomością jest to, że już się na niej nie znajdujemy!

Aktualna mapa pokazuje że w strefie czerwonej znajdują się powiaty: ostrzeszowski, nowosądecki, wieluński, rybnicki, wodzisławski oraz Nowy Sącz, Ruda Śląska i Rybnik. Dołączyło Jastrzębie-Zdrój (wcześniej strefa żółta). 

Do strefy żółtej od jutra należą: powiat pszczyński (wcześniej strefa czerwona), powiat cieszyński, wieruszowski, Żory oraz powiaty, które były wcześniej w strefie zielonej: raciborski, limanowski, grajewski, nowotarski oraz Biała Podlaska.
Oprócz Przemyśla i powiatów przemyskiego i jarosławskiego strefę żółtą opuściły powiaty:  pińczowski, wieruszowski i kępiński.

Jak zapowiada ministerstwo, lista będzie aktualizowana 2 razy w tygodniu.
Nowe obostrzenia obowiązują od jutra, 14 sierpnia.

Kraków solidarny z Białorusią

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, jak nikotyna wpływa na zdrowie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.