wolontariusze

i

Autor: Zespół Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu Wolontariusze z ZSEiO w Przemyślu

Przemyśl nazbierał ponad 67 tysięcy dla WOŚP

2023-01-30 15:46

Koncerty w zamku i w pubie Niedźwiadek, morsowanie w Sanie, rajd samochodowy, teatr w Rynku oraz przede wszystkim wielkie serca i ogromna ofiarność młodzieży z przemyskich szkół – wolontariuszy. 31. Finał WOŚP w Przemyślu za nami!

67 363,82 zł. To wynik zbiórki do puszek w ramach 31 finału WOŚP w Przemyślu.

Ostateczną zebraną w Przemyślu kwotę powiększoną o zbiórki internetowe i zsumowanie obcych walut poznamy po otrzymaniu rozliczenia przez Fundację WOŚP. To, jak informuje szef przemyskiego sztabu, Stanisław Karszyń, nastąpi w marcu.

- To był zdecydowanie gorący dzień i intensywna praca do późnych godzin nocnych. Bardzo wiele osób zaangażowanych w tym wolontariusze z przemyskich szkół – powiedział nam Stanisław Karszyń, szef sztabu nr 2856, w Młodzieżowym Domu Kultury w Przemyślu – Mieliśmy zgłoszonych 37 wolontariuszy. Zebraliśmy w Przemyślu dość pokaźną kwotę jak na te warunki pogodowe, które mieliśmy wczoraj. Niestety było mroźno i zimno.

Pogoda nie przeszkodziła mieszkańcom Przemyśla w kwestowaniu i wielu niecodziennych aktywnościach na świeżym powietrzu. Wśród nich było morsowanie w Sanie wykonaniu Przemyskich Morsów, rajd samochodowy: Wielka Przeprawa Świątecznej Pomocy zorganizowany przez Automobil Klubu w Przemyślu, a także bieg "Policz się z cukrzycą"zorganizowany przez Przemyski Klub Biegacza.

Wieczorem w Rynku Strego Miasta w ramach przysłowiowego światełka do nieba odbył się spektakl uliczny "Światło Serca Nadziei".

Koncerty, koncerty...

Nie brakowało też muzyki. Muzyczne popołudnie zapewnił mieszkańcom Przemyśla Zamek Kazimierzowski, na którego scenie zaprezentowali się zespół Hellset, zespół Filc i młodzi przemyscy artyści. Koncerty w zamku zakończył występ Big Bandu pod dyrekcją Antoniego Gurana. 

WOŚP Przemyśl

i

Autor: M.Majewska Wolontariusz Maksymilian

Jaki będzie dla Ciebie 2023 rok? Rozwiąż quiz i się przekonaj

Pytanie 1 z 8
Co lubisz robić w wolnym czasie?
Rockowe teledyski, wyreżyserowane przez słynnych filmowców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE