Przemyśl: Mimo rządowego rozporządzenia Urząd Miejski działa normalnie

i

Autor: Archiwum

Przemyśl: Mimo rozporządzenia Urząd Miejski działa normalnie. Trzeba się wcześniej umówić

2022-01-26 14:29

Przemyski Urząd Miejski mimo rządowego rozporządzenia dotyczącego pracy zdalnej w administracji będzie działał normalnie. Mieszkańcy miasta będą mogli osobiście załatwić sprawy dotyczące spraw obywatelskich, komunikacyjnych, aktów stanu cywilnego osobiście. Wystarczy wcześniej umówić się na wizytę. Jak to zrobić?

Wydane w poprzednim tygodniu przez rząd rozporządzenie dotyczące pracy zdalnej w administracji nie będzie miało wpływu na dotychczasowy sposób obsługi klientów Urzędu Miejskiego w Przemyślu. - Od początku trwania epidemii mieszkańcy Przemyśla mogą załatwić sprawy urzędowe we wszystkich naszych siedzibach, warunkiem jest wcześniejsze umówienie wizyty, a podczas niej zachowanie wymogów sanitarnych, czyli zasłonienie ust i nosa – informuje UM.

CZYTAJ TAKŻE: Uwaga! Oszuści chcą wyłudzić nasze dane osobowe!

Wystarczy się wcześniej umówić. Jak to zrobić?

Aby załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w Przemyślu trzeba się umówić na wizytę. Sposób w jaki się umawiamy zależeć będzie od sprawy, którą chcemy załatwić.

Jak informuje UM w sprawach komunikacyjnych, tj. rejestracji/wyrejestrowania pojazdów, wydawania dowodów rejestracyjnych/zgłoszenia zbycia pojazdu lub sprawach prawa jazdy wizytę umawiamy przez internetowy system rezerwacji, który znajduje się na stronie www.przemysl.pl. oraz aplikacji mobilnej Miasto Przemyśl.

- Aby to zrobić, należy uzupełnić wymagane dane kontaktowe, wybrać rodzaj sprawy, szczegółowy zakres z listy, zapoznać się z regulaminem oraz wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych. W następnym kroku wybrać stanowisko i dokonać wyboru terminu i godziny wizyty Urzędzie. Po wypełnieniu wszystkich pól i wybraniu przycisku "Zarezerwuj termin" wyświetli się potwierdzenie rezerwacji. Warto także przeczytać opis procedury. Można z niego dowiedzieć się, jakie dokumenty i załączniki są wymagane dla załatwienia danej sprawy.

W sprawach obywatelskich wskazane jest wcześniejsze umówienie się telefoniczne:

  • dowody osobiste – tel. 16 675 20 78 i 16 675 20 79
  • ewidencja ludności (meldunki) – tel. 16 675 20 80 i 16 675 21 20

Sprawy w Urzędzie Stanu Cywilnego są załatwiane na bieżąco po zgłoszeniu chęci wizyty na miejscu u strażnika w holu budynku UM Rynek 1. Posiadając Profil Zaufany Mogą Państwo skorzystać także z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, czyli ePUAP mogą Państwo także:

  • zgłosić urodzenie dziecka,
  • wybrać bezpośrednio własne (dotyczące siebie) akty stanu cywilnego
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE