szczepienia

i

Autor: Pixabay

Przemyśl: Dostępne darmowe szczepienia przeciw grypie! Gdzie można się zaszczepić?

2021-11-24 13:58

Od 23 listopada w całej Polsce ruszyła akcja darmowych szczepień przeciw grypie. Dodatkowo nie trzeba mieć recepty na szczepionkę. Za darmo zaszczepić się mogą wszyscy, którzy ukończyli 18 lat. Gdzie w Przemyślu szukać bezpłatnego szczepienia?

Od 23 listopada wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli przedstawiciele niektórych grup społecznych i zawodowych, m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Nowelizacja rozporządzenia ministra zdrowia rozszerza to prawo na wszystkie osoby dorosłe.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyscy lekarze z powodzeniem wykorzystali nowatorską metodę wszczepienia rozrusznika serca

Darmowe i bez recepty

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy zgłosić się do wybranego punktu szczepień. Przed szczepieniem należy wypełnić oświadczenie. Można je pobrać »TUTAJ«.

- Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie – czytamy na stronie Wojewódzkiego Szpitala im. Św. Ojca Pio w Przemyślu.

Punkt Szczepień, w którym można się zaszczepić znajduje się przy przychodni przy ul. Sportowej 6. Czynny w środy w godz. od 8.00 do 13.00. W sprawie pytań można także dzwonić pod numer: 533 325 093 (w godzinach od 10.00 do 13.00 od poniedziałku do piątku).

Wypił dwa piwa i pojechał. Mundurowi zareagowali w mgnieniu oka
Sonda
Czy zaszczepisz się przeciwko grypie w sezonie 2021/2022?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE