WSPR Przemyśl

i

Autor: WSPR Przemyśl

Przemyśl: Chłopcy w wieku 12 i 13 lat trafili do szpitala. Mieli ok. 2 promili we krwi!

2020-12-09 9:52

Chłopcy w wieku 12 i 13 lat trafili do szpitala z objawami zatrucia alkoholem. W organizmie młodszego z nich stwierdzono ponad 2 promile, starszy miał niewiele mniej. Policja będzie wyjaśniać, skąd małoletni mieli alkohol. Materiały w tej sprawie trafią do sądu rodzinnego

W niedzielę dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w Przemyślu na ulicy Goszczyńskiego leży dwóch nieprzytomnych chłopców i wyraźnie czuć od niech alkohol.

Policyjny patrol zastał na miejscu ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy nieprzytomnym nastolatkom. Obaj chłopcy trafili do szpitala z objawami zatrucia alkoholowego. Badania wykazały, że 12-latek miał w organizmie 2,37 promila alkoholu, a jego starszy o rok kolega blisko 2 promile. Ich stan zagrażał zdrowiu, a nawet życiu.

Przemyśl - pijani nastolatkowie

- Z uzyskanych przez lekarza informacji wynikało, że chłopcy spożywali wódkę z napojem energetycznym w towarzystwie koleżanek. Gdy wytrzeźwieli wyjaśnili, że alkohol kupili w jednym ze sklepów w Przemyślu. Policjanci będą ustalać, kto sprzedał alkohol małoletnim, z kim pili i gdzie w tym czasie byli rodzice dzieci - powiedziała radiu ESKA Ewelina Wrona z podkarpackiej policji.

Zebrane w sprawie materiały trafią do sądu rodzinnego.

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala
Posłuchaj, jaką rolę pełni w naszym organizmie dopamina. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE