Przemyśl: Chcecie pomóc zwierzakom? Macie okazję - rusza bazarek dla Nadziejaków

2020-05-22 9:19 Maciek Jędruch
Dzień praw zwierząt
Autor: pixabay

Organizacją zajmuje się przemyskie stowarzyszenie ochrony zwierząt "Nadzieja". Pomagać zwierzętom warto - zwłaszcza tym skrzywdzonym przez los - tym bardziej, że dzisiaj obchodzimy dzień praw zwierząt. A jak pomóc? Podpowiadamy

Bazarek dla Nadziejaków

- Organizujemy na portalu społecznościowym bazarki dla Nadziejaków, w których wystawiamy fanty otrzymywane od ludzi dobrej woli - mówi nam Beata Kupczyk ze stowarzyszenia. 

Na czym polega bazarek? To licytacja różnych przedmiotów - od ubrań po bony do restauracji. Każdy z nich posiada cenę wywoławczą i jak to w licytacji - osoba, która zaproponuje najwyższą kwotę wygrywa.

- Uzyskane fundusze przeznaczamy na leczenie, sterylizację, dokarmianie lub utrzymywanie zwierząt odebranych interwencyjnie - dodaje Kupczyk.

Edycja bazarku trwa od dziś do 5 czerwca do godziny 20. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Przemyskie stowarzyszenie ochrony zwierząt "Nadzieja"

Stowarzyszenie powstało w Przemyślu w czerwcu 2008 r. w celu niesienia pomocy bezdomnym zwierzętom. - Prowadzimy akcje dokarmiania, sterylizacji, kastracji zarówno psów, jak i kotów - wymienia Kupczyk. 

Jak zaznacza, obowiązki „Nadziei” to m.in. interwencje w przypadkach znęcania się nad zwierzętami. - Zwierzęta odebrane interwencyjnie są to zwierzęta bardzo lękliwe lub agresywne, które pod okiem fachowca stają się wspaniałymi przyjaciółmi i towarzyszami życia. Najważniejsze są dla nas adopcje - podkreśla.

Organizacja utrzymuje się z darowizn ludzi, którym nie jest obojętny los niechcianych i porzuconych zwierząt.

Przemyskie stowarzyszenie ochrony zwierząt "Nadzieja". Mówi Beata Kupczyk

Dzień praw zwierząt

„Zwierze, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” - to pierwszy punkt pierwszego artykułu ustawy o ochronie zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997 r.

To właśnie dla jej upamiętnienia ponad 20 lat temu Klub Gaja ustanowił w Polsce dzień praw zwierząt. Istniejący od 1988 r. klub dzięki swojej dwuletniej kampanii mocno przyczynił się do podpisania tej ustawy.

Istnieje także międzynarodowy dzień praw zwierząt - ten obchodzony jest 10 grudnia. W USA zaś, 6 czerwca.

Pies przyjaciel w Bydgoszczy

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.