Przemyśl: Budżet Obywatelski. Powstanie siłownia plenerowa i plac zabaw

2020-06-25 16:01
Tu powstanie siłownia plenerowa
Autor: Maciek Jędruch

Ruszyły prace przy realizacji inwestycji powstających w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 r. Siłownia plenerowa na terenie osiedla Salezjańskiego oraz plac zabaw na Bakończycach

Przemyśl: Budżet Obywatelski 2020

Prace trwają już przy budowie placu zabaw przy skrzyżowaniu ul. Bakończyckiej i ul. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

- Najmłodsi z terenu osiedla będą mogli już wkrótce korzystać m.in. z zestawu zabawowego, zjeżdżalni, huśtawek, karuzeli i bujaków, na placu pojawią się także elementy małej architektury, czyli kosze ławki i stojak na rowery. Wartość całej inwestycji powstającej w formule "zaprojektuj i wybuduj" wg kosztorysu wyniesie 56 765 zł - mówi Agata Czereba, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Przemyślu.

Zakończenie prac przewidywane jest na koniec czerwca.

Posłuchaj: Agata Czereba o dwu realizacjach z Budżetu Obywatelskiego w Przemyślu

Przemyśl: siłownie plenerowe

Kilka dni temu przekazany został wykonawcy plac budowy siłowni zewnętrznej na osiedlu Salezjańskim. Ma powstać pomiędzy blokiem przy ul. Bpa Glazera 40 i siedzibą II L.O. Całość zaplanowanych prac ma kosztować 34 168,85 zł, a przewidywany termin zakończenia prac to 10 sierpnia.

- Siłownia plenerowa będzie przeznaczona dla użytkowników w różnych grupach wiekowych i będzie się składać z urządzeń służących aktywizacji ruchowej związanych z wypoczynkiem, zabawą i aktywną rekreacją - informuje Czereba.

10. Akcja obrączkowania bocianów w powiecie siedleckim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE