Przemyśl: 62-latek pokusił się na rower. Grozi mu nawet 5 lat więzienia!

i

Autor: KMP Przemyśl

Przemyśl: 62-latek pokusił się na rower. Grozi mu nawet 5 lat więzienia!

2022-04-06 15:45

Nawet do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 62-letniemu mieszkańcowi Przemyśla. Mężczyzna ukradł nastolatkowi rower, który ten zostawił na chwilę, na jednym z osiedli w Przemyślu. 13-latek poszedł ze znajomymi na spacer, a gdy wrócił roweru już nie było. Mężczyzna za to tłumaczył, że uchronił rower przed kradzieżą, bo ten leżał na ziemi niezabezpieczony.

Przemyscy policjanci o kradzieży roweru zostali powiadomieni końcem marca tego roku. Jak ustalono, jednoślad należał do 13-latka z Przemyśla. Nastolatek zostawił rower zapięty do barierki na osiedlu Popielów w Przemyślu i poszedł z kolegami na spacer. Kiedy po około 30 minutach wrócił, już go nie było. Straty wyceniono na 1300 złotych.

CZYTAJ TAKŻE: Pijani rodzice opiekowali się pięciorgiem dzieci. Najmłodsze miało 13 miesięcy

62-latek pokusił się na rower

Sprawą zajęli się policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Wytypowali mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. To 62-letni mieszkaniec Przemyśla. Kiedy policjanci pojechali do miejsca jego zamieszkania, dowiedzieli się od matki mężczyzny, że rower właśnie został zwrócony do komendy policji, przez jej córkę. W poniedziałek 62-latek usłyszał zarzut kradzieży. Mężczyzna nie przyznał się do przedstawionego mu zarzutu. Jak oświadczył, zabrał rower ponieważ leżał niezabezpieczony, a w pobliżu nie było jego właściciela. Za kradzież mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawiania wolności.

Pusty dworzec PKP w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE