Przemyskie pogotowie ma pięć nowych ambulansów [WIDEO, FOTO]

2021-06-18 15:35 Anna Cichy
karetki
Autor: Anna Cichy

Są bardzo nowoczesne, wyposażone w specjalistyczny sprzęt do ratowania życia. Oprócz tego do WSPR w Przemyślu trafiło sporo środków do dezynfekcji i środki ochrony osobistej. To wszystko o wartości 4 milionów złotych.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu wzbogaciła się o 5 nowych ambulansów. W piątek, 18 czerwca zostały oficjalnie oddane do użytku podczas uroczystości połączonej z nadaniem odznaczeń państwowych pracownikom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu. W uroczystości udział wzięła Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Sprzęt o wartości 4 milionów złotych został sfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz z rządowego programu Infrastruktura i Środowisko.

- Sprzęt ten jest pozyskany z różnych źródeł. Są to fundusze europejskie, rządowe, z Ministerstwa Zdrowia, dotacje z Urzędu Marszałkowskiego oraz nasze środki własne. - powiedział Rafał Kijanka, dyrektor WSPR w Przemyślu.

Nowoczesny sprzęt

- Jest to najnowocześniejszy sprzęt,jaki mogliśmy kupić. - powiedział dyrektor WSPR.

Samochody mają napęd na 4 koła 4Motion, są kompletnie wyposażone w sprzęt ratujący życie, taki jak: defibrylatory, dzięki którym można przywracać prawidłową czynność serca, prowadzić kardiowersję, stymulację, przesyłać dane bezpośrednio do pracowni hemodynamiki, w przypadku ostrych zespołów wieńcowych. A także są to respiratory, urządzenia do wspomagania oddechu zastępczego, wejścia doszpikowe, wideolaryngoskopy czy czujniki tlenku węgla i inne fachowe urządzenia.

- Sprzętem, którym obecnie dysponujemy możemy się chwalić i prawidłowo realizować na co dzień nasze zadania. - powiedział R. Kijanka. - Dzięki temu profesjonalnemu i nowoczesnemu wyposażeniu karetek, nasi ratownicy realizują zadania dużo sprawniej, co się przekłada bezpośrednio na życie i zdrowie naszych mieszkańców.

Brawo dla WSPR w Przemyślu!

- Wielkie słowa uznania dla dyrektora pogotowia, że potraficie skutecznie pozyskiwać pieniądze na sprzęt, którego używacie na co dzień i którym ratujecie życie i zdrowie mieszkańców Przemyśla i powiatu przemyskiego. - powiedział Wojciech Bakun, prezydent Przemyśla. - Jako miasto również doświadczamy tej skuteczności, bo w ramach budżetu obywatelskiego pracownicy pogotowia pozyskali środki na system defibrylatorów, który będzie rozmieszczony w całym mieście. To będzie z Przemyśla czyniło miasto z najbardziej zagęszczoną siecią defibrylatorów w Polsce!

Odznaczenia dla ratowników

- Pamiętajcie państwo, że sprzęt i ambulanse to nie wszystko! Najważniejszy tutaj jest człowiek: ratownik medyczny, lekarz i pielęgniarka. - mówił R. Kijanka – O nich nie można zapominać. Chciałbym całemu personelowi WSPR w Przemyślu podziękować za dobro, zaangażowanie, siłę, i wytrwałość w codziennej pracy.

18 czerwca w przemyskim rynku zostały wręczone odznaczenia państwowe nadane przez prezydenta RP dla zasłużonych pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu.

marek
Autor: Anna Cichy

Na podstawie art 138 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej i Ustawy o Orderach i Odznaczeniach postanowieniem prezydenta RP za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, odznaczonych w Przemyślu zostało 23 pracowników WSPR. Aktu dekoracji w imieniu prezydenta dokonała wicewojewoda podkarpacki, Jolanta Sawicka.

Nowe ambulanse w przemyskim pogotowiu