Przemyscy policjanci rozpoczęli szczepienia przeciwko Covid-19

2021-03-29 11:47

W ubiegłą sobotę rozpoczęły się szczepienia policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. Szczepienia odbywają się w dwóch punktach szczepień: Przychodnia Szpitala Wojewódzkiego w Przemyślu ul. Sportowa oraz Szpital Wojewódzki im. Ojca Pio w Przemyślu.

Jako pierwszy dawkę szczepionki przyjął szef przemyskich policjantów kom. Janusz Kiszka, dając tym samym przykład innym funkcjonariuszom. Za nim szczepieniom poddali się kolejni policjanci, którzy pełnią służbę w różnych pionach.

Jak czytamy na stronie podkarpackiej policji: szczepienie policjantów jest ważne nie tylko dla nich samych czy ich rodzin oraz współpracowników, ale też wszystkich osób, z którymi mają kontakt i wobec których podejmują czynności.

CZYTAJ TAKŻE: 66-latka zniszczyła dwa przystanki. Sprejem namalowała błyskawice i napisała "Kaczor won"

W najbliższych dniach szczepionkę ma przyjąć ponad 5700 funkcjonariuszy służb mundurowych, w tym blisko 2 tysiące policjantów. Oprócz nich zaszczepią się także pracownicy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej czy Służby Celno-Skarbowej. Ci szczepić się będą w 21 punktach wyznaczonych na terenie regionu, także w godzinach popołudniowych i w weekendy, by nie obciążać medyków, szczepiących inne grupy.

Rzeszowscy licealiści zachęcają do badań profilaktycznych
Sonda
Co myślisz o sprzedaży alkoholu na stacji paliw?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE