Pruchnik: 17-latek wjechał w ogrodzenie. Miał w aucie mefedron i ekstazy

2021-09-14 14:48
Pruchnik: 17-latek wjechał w ogrodzenie. Miał w aucie mefedron i ekstazy
Autor: KPP Jarosław

W Pruchniku policjanci zatrzymali 17-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Nastolatek wpadł po tym, jak wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Według policji młody mężczyzna stracił panowanie nad samochodem podczas hamowania. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet 3 lata więzienia.

Sytuacja miała miejsce początkiem września, ale dopiero teraz policja postanowiła poinformować o zdarzeniu, jakie miało miejsce w Pruchniku na ul. Jasnej. Tam kierujący volkswagenem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Chwilę po zdarzeniu policjanci ustalili, że nastolatek, po gwałtownym hamowaniu, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Kierujący został przebadany za wartość alkoholu w organizmie i okazało się, że był trzeźwy.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne zatrzymania imigrantów w Bieszczadach. Chcieli dostać się do Europy Zachodniej!

Miał przy sobie narkotyki

Policjanci sprawdzili również auto. W volkswagenie znaleźli i zabezpieczyli  pojemnik z białą substancją, młynek oraz susz roślinny. Ponadto, w trakcie przeszukania 17-latka, funkcjonariusze ujawnili woreczki foliowe z białą substancją i niebieskimi tabletkami. Policyjny tester wykazał, że zabezpieczone substancje, to marihuana, mefedron i ekstazy.

Mężczyzna został zatrzymany. Jeżeli dalsze sprawdzenie wykaże w krwi mężczyzny obecność środków odurzających, będzie musiał odpowiedzieć za prowadzenie pojazdu pod ich wpływem. O dalszym losie 17-latka, zadecyduje teraz sąd. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Narkotykowa szajka rozbita. Ogromna akcja CBŚP
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE