Promocja młodych uzdolnionych przemyślanek i przemyślan. Od nas zależy, jakie projekty przejdą w Budżecie Obywatelskim [AUDIO]

2020-09-14 18:15 Maciek Jędruch
Scena
Autor: pixabay

Konkurs talentów muzyczno-wokalnych może zawitać do Przemyśla, a wszystko zależy od nas - mieszkańców. W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok, swój projekt zgłosiła Wioletta Pantuła, z którą rozmawialiśmy. Posłuchaj rozmowy w formie podcastu!

Budżet Obywatelski Przemyśla na 2021 rok. Do Urzędu Miejskiego w Przemyślu wpłynęła w tym roku rekordowa liczba wniosków z projektami mieszkańców naszego miasta. Wśród nich, projekt Wioletty Pantuły - nauczyciela, psychologa, pedagoga i krytyka sztuki - który został zaakceptowany przez komisję. Zakłada on zorganizowanie konkursu talentów, a jego celem jest promowanie uzdolnionej młodzieży z Przemyśla. "Konkurs ma na celu popularyzację piękna w wierszach, muzyce i piosenkach" - czytamy w opisie zadania.

Przemyśl: konkurs talentów muzyczno-wokalnych

- Ten projekt będzie dotyczył dzieci w wieku od 7 do 18 lat i jest to forma konkursowa podzielona na trzy grupy wiekowe: od 7 do 10 lat, od 11 do 14 i od 15 do 18 - powiedziała w radiu ESKA Wioletta Pantuła.

Konkurs talentów w Przemyślu

Uzdolniona młodzież i dzieci z naszego miasta będzie mogła zaprezentować swój talent w trzech kategoriach. - Będzie to wiersz lub opowiadanie o Przemyślu: dowolne miniatury teatralne i sceniczne, piosenka: kompozycja muzyczna również o dowolnym repertuarze oraz utwory wykonane na dowolnym instrumencie muzycznym - tłumaczyła pomysłodawczyni. Do konkursu będą mogły przystąpić dzieci z Przemyśla, a także uczennice i uczniowie uczęszczające do szkół podstawowych i ponadpodstawowych na terenie naszego miasta.

Od kilku lat obserwuję to, jak dzieci śpiewają na rynku, na różnych festynach, festiwalach, czy na innych imprezach. Stwierdziłam, że naprawdę nasze dzieciaki mają wspaniałe talenty! - powiedziała Pantuła. - Nasz Przemyśl jest bogaty w takie zdolne dzieciaki i dlaczego nie mamy tego promować?

POSŁUCHAJ: Wioletta Pantuła mówi o swoim projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego

Konkurs talentów na Zamku Kazimierzowskim?

- Rozmawiałam z dyrektor PCKiN ZAMEK, panią Renatą Nowakowską. Super nam się współpracuje, jak najbardziej jest zgoda na to, abyśmy mogli tam zrobić ten wspaniały konkurs artystyczny. Czuję że będzie ciekawie! - dodała inicjatorka projektu.

- 22 września rozpoczniemy wielkie głosowanie, a 14 października będą państwo powiadomieni o wynikach. W naszym przypadku, w głosowaniu będą mogły brać udział również dzieci, oczywiście za zgodą rodziców - tłumaczyła. - To rewelacyjny wynik! Dlatego wszystkim państwu którzy złożyli projekty i zostały one zaakceptowane, życzę jak najlepiej, życzę szczęścia, życzę żeby się wszystko udało, żebyście zrealizowali swoje plany. Bądźmy wszyscy razem, to jest nasz Przemyśl!

Budżet Obywatelski Przemyśla 2021

Pula Budżetu Obywatelskiego Obywatelskiego Przemyśla na rok 2021 wynosi prawie dwa miliony złotych. W jaki sposób te pieniądze zostaną spożytkowane, zależy tylko od nas - mieszkańców Przemyśla. Na projekty może głosować każdy mieszkaniec Przemyśla, a do oddania ma dwa głosy w dwu różnych kategoriach. Po więcej szczegółów i regulamin głosowania zajrzyjcie na przemysl.pl

Twierdza Przemyśl: Fort I Salis Soglio czeka na turystów