Praca hybrydowa

i

Autor: mat. prasowe

Praca

Praca hybrydowa w Przemyślu i okolicach — gdzie najlepiej szukać zatrudnienia?

2023-03-23 8:17 Materiał sponsorowany

Praca hybrydowa to jeden z najwygodniejszych i najbardziej cenionych trybów zatrudnienia na współczesnym rynku pracy. Pozwala zniwelować wady, jakie niesie ze sobą w pełni zdalne zatrudnienie. Gdzie najlepiej szukać ofert pracy hybrydowej z Przemyśla i okolic i którzy pracownicy mają tu dziś szanse właśnie na takie warunki?

Praca hybrydowa jest lubiana, ale nie zawsze dostępna

Wraz z uspokojeniem się sytuacji związanej z pandemią korona wirusa wiele firm powróciło do stacjonarnego trybu pracy. Różne badania rynku zatrudnienia pokazały jednak, że pracownicy dobrze czuli się w warunkach pracy zdalnej i nie chcą z nich rezygnować.

To często jednak nie jest wygodna forma działania dla samych pracodawców, którzy nie mają instrumentów, aby odpowiednio nadzorować, szkolić czy integrować pracownika wykonującego obowiązki wyłącznie ze swojego mieszkania.

Jednym ze sposobów na to, aby pogodzić oczekiwania pracowników i pracodawców, jest praca hybrydowa, która zdaje się przyszłością wielu branż. Jednak to, czy oferty pracy hybrydowej są dostępne w konkretnym mieście, zależy między innymi od obecnej sytuacji na rynku pracy w tym miejscu.

Branże, które zapewnią pracę hybrydową w Przemyślu w 2023 roku i branże mniej opłacalne

Badanie “Barometru Zawodów” na 2023 rok pokazuje, że w Przemyślu i okolicach miasta nie brakuje między innymi: ekonomistów, pracowników administracyjnych i biurowych, pracowników biur podróży i obsługi turystycznej, socjologów i specjalistów ds. badań społeczno-ekonomicznych oraz specjalistów ds. administracyjnych. 

Specyfika pracy na tych stanowiskach często dozwala na działanie w trybie hybrydowym, niemniej w bieżącym roku w Przemyślu i okolicach miasta funkcjonuje zbyt wielu przedstawicieli wymienionych wyżej zawodów w stosunku do dostępnych dla nich miejsc zatrudnienia w regionie. Oznacza to, że ci pracownicy raczej nie natrafią tu na wiele ofert pracy hybrydowej. 

Zupełnie inaczej rzecz ma się z pracownikami ds. rachunkowości i księgowości, a także samodzielnymi księgowymi. To specjaliści bardzo poszukiwani w 2023 roku na rynku pracy w Przemyślu i okolicach. Charakter obowiązków na ich stanowiskach pozwala im również na świadczenie pracy w trybie hybrydowym. 

Co więcej, lokalny rynek zatrudnienia należy do nich, zatem mają duże pole do negocjowania warunków współpracy. Możliwość pracy hybrydowej w Przemyślu należy także głównie do niektórych nauczycieli, zwłaszcza działających w prywatnym sektorze edukacyjnym. Dotyczy to głównie korepetytorów czy lektorów. Podobnie jest również z psychologami i psychoterapeutami.

Praca hybrydowa, ale z dłuższym dojazdem do biura?

Szansą na znalezienie atrakcyjnej pracy w trybie hybrydowym są dla mieszkańców Przemyśla i okolic także firmy działające w innych ośrodkach, położonych niedaleko lub nieco dalej tego podkarpackiego miasta. Jednym z najatrakcyjniejszych rynków zatrudnienia w regionie jest oczywiście stolica Podkarpacia. Rzeszów dzieli od Przemyśla nieco ponad godzina jazdy samochodem

Dla mobilnych pracowników, działających w realiach pracy hybrydowej, konieczność stawiania się w miejscu zatrudnienia na przykład tylko dwa dni w tygodniu, nie musi być uciążliwa, a perspektywa takich dojazdów do biura będzie małym minusem, jeśli praca będzie naprawdę dobrze płatna, satysfakcjonująca oraz rozwojowa. Jednym z największych i nie tak odległych miast regionu jest również Krosno, które także może dostarczyć atrakcyjnych ofert pracy hybrydowej dla mieszkańców Przemyśla i okolic.

Internet najbogatszym źródłem ofert pracy hybrydowej

Niezależnie od tego, w jakim zawodzie szukamy ofert pracy hybrydowej, jednym z największej źródeł takich ogłoszeń jest oczywiście Internet. Portale pracy, takie jak GoWork, publikują setki ofert pracy dziennie, w tym wiele dotyczy właśnie zatrudnienia w trybie mieszanym. Co więcej, takie strony są źródłem zapewniającym największą skuteczność, wygodę, jak i szybkość znalezienia satysfakcjonującej pracy. 

Umożliwiają bowiem m.in. nawiązanie kontaktu z potencjalnymi pracodawcami bez wychodzenia z domu, dzwonienia gdziekolwiek czy nawet wysyłania wiadomości mailowych. Większość portali pracy daje szanse na aplikowanie z poziomu własnej strony. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść się do formularza pracodawcy i załączyć swoje CV czy inne dokumenty. Rynek ofert pracy hybrydowej w większości należy także do specjalistów, a tych wyławia się dziś przede wszystkim właśnie w Internecie.

Największe portale pracy, takie jak GoWork, pozwalają wygodnie filtrować bazę swoich ogłoszeń w oparciu o kryteria najistotniejsze dla każdego pracownika. Użytkownik ma możliwość wyboru tylko tych ofert, które dotyczą konkretnej lokalizacji, stanowiska, branży, typu umowy, formy etatu, przedziału wynagrodzenia czy właśnie trybu zatrudnienia, w tym pracy hybrydowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE