Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”! Z nią zwiedzanie jest prostsze!

i

Autor: Starostwo Powiatowe w Przemyślu/materiały prasowe

Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”! Z nią zwiedzanie jest prostsze!

2021-07-21 12:38

Powstała mobilna aplikacja „Powiat Przemyski”, dzięki której można w prosty i przyjemny sposób poznać tajemnice i uroki naszego regionu. Aplikacja pokazuje, w jaki sposób szybko i łatwo odkrywać nieznane dotąd miejsca. Można z niej korzystać przez cały rok! Idealne aplikacja na sezon urlopowy, który przecież trwa!

- Naszym zamiarem było stworzenie podręcznej pomocy w zwiedzaniu i planowaniu wycieczek, która pozwoli turyście na lepsze nawigowanie w terenie i planowanie wyjazdów turystycznych, jednocześnie ułatwiając zwiedzanie i odpoczynek w powiecie przemyskim – czytamy w opisie nowej aplikacji „Powiat Przemyski”, która jest mobilnym przewodnikiem po atrakcjach, historyczno-turystycznych miejscach i obiektach naszego powiatu.

CZYTAJ TAKŻE: Co z obwodnicą Przemyśla? Mieszkańcy wyrazili swój sprzeciw

Jak działa nowa aplikacja?

Aplikacja prezentuje mapę z zaznaczonymi atrakcjami, daje możliwość nawigacji do obiektów, przeglądanie tychże obiektów według kategorii. To taki pomocnik wskazujący zabytki architektoniczne, przyrodnicze, sakralne, miejsca pamięci, a także punkty relaksu i rozrywki.

- Dla osób lubiących wypoczywać aktywnie, przygotowaliśmy trasy rowerowe, piesze oraz ścieżki dydaktyczne opatrzone ciekawymi opisami i uzupełnione aktualnymi zdjęciami. Dodatkowo w aplikacji znaleźć będzie można bazę obiektów noclegowych i gastronomicznych oraz kalendarz imprez- czytamy dalej w opisie.

Dodatkową funkcją aplikacji jest dostęp do bieżących wydarzeń organizowanych na terenie powiatu przemyskiego. Dzięki temu można zaplanować wyjazd do konkretnego miejsca w naszym powiecie i skorzystać nie tylko z atrakcji turystycznych, ale też  wziąć udział w ciekawym wydarzeniu.

Twórcy zapewniają, że aplikacja będzie cały czas rozwijana i uzupełniana o nowe miejsca, trasy, wydarzenia. Jest dostępna dla wszystkich użytkowników urządzeń z systemem Android. Wystarczy otworzyć aplikację Sklep Play i w wyszukiwarce wpisać „Powiat Przemyski”, następnie zainstalować bezpłatną aplikację i jechać w nieznane!

Paweł Wojciechowski podczas spaceru po japońskiej dżungli spotkał gigantyczne robale
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE