Poszukiwany lider Szlachetnej Paczki w Przemyślu!

2020-07-31 13:30 Anna Cichy
szlachetna paczka przemyśl
Autor: Szlachetna Paczka

W całej Polsce trwa rekrutacja do wolontariatu Szlachetnej Paczki. Na lidera czeka rejon Przemyśl. Kogo szukają? Sprawdź!

„Dzięki Tobie!” to hasło przewodnie kampanii, która zachęca do wstępowania w szeregi wolontariuszy Szlachetnej Paczki - jednego z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce.


Kim jest lider?


Lider to serce rejonu. Człowiek, który ma odwagę i energię, aby nieść pomoc. To osoba, która zarządza zespołem wolontariuszy ze swojej okolicy, ma wpływ na swoją lokalną społeczność. Działa aktywnie i zawsze może liczyć na wsparcie swojej Drużyny. Lider razem ze swoim zespołem Wolontariuszy dociera z pomocą tam, gdzie inni nie mają odwagi. Jest impulsem do zmiany. Motywuje innych, żeby pokonywali trudności. Bez lidera, nie może otworzyć się rejon, a to uniemożliwi pomoc potrzebującym rodzinom. 

Dołącz do przemyskiej drużyny Szlachetnej Paczki, jeżeli chcesz:

• mieć wpływ na to, jak wygląda świat wokół Ciebie
• zmieniać historię rodzin w potrzebie
• pomagać mądrze, tak aby ludzie sami radzili sobie w życiu
• być świadkiem tej przemiany, poczuć radość z mądrego pomagania!

Lider - nowy wymiar wolontariatu

- Gdyby nie wolontariat tkwiłabym w bańce własnych spraw - o swojej historii opowiada Teresa, wolontariuszka Szlachetnej Paczki. - Bycie paczkowym Liderem to nie jest zwyczajny wolontariat. Nie tylko pomaga się potrzebującym, ale i inwestuje w swój rozwój zawodowy, w wolontariacie można zyskać przyjaciół, a także nabyć nowe kompetencje, takie jak organizacja czasu, współpraca w grupie, a w przypadku Lidera, także zarządzanie zespołem i projektami, czy umiejętność organizacji wydarzeń” – mówi Teresa. – Będąc wolontariuszem, działa się przede wszystkim dla kogoś, z myślą o drugim człowieku, jednak wymierne korzyści płyną także w drugą stronę – dodaje.

Co zyskuje Lider?


- Bycie PACZKOWĄ Liderką dało mi podstawę umiejętności menagerskich, dzięki którym rozwinęłam się zawodowo. Potrafię też przyznać się do błędu i powiedzieć mojemu zespołowi: “ to mi się nie udało”. Dawanie ludziom wsparcia wiąże się też z jego otrzymywaniem, a to ułatwia wzajemną pracę. - mówi Róża, paczkowa SuperW.


Bycie liderem to stawanie się lepszym człowiekiem. To nieustanne poszukiwanie rozwiązań i nowych możliwości. To zdobywanie wielu kompetencji - nauka budowania i zarządzania zespołem, a także swoim cennym czasem.


- Dzięki Paczce niesamowicie się rozwinęłam, uświadomiłam sobie na co mnie stać. To dodaje wiary we własne siły i możliwości. Dzięki poprowadzeniu projektu miałam możliwość odbycia stażu w gminnym urzędzie. Obecnie pracuję w szkole podstawowej. Bycie liderem w Paczce sprawiło, że zyskałam nowe kompetencje i poznałam wspaniałe wartościowe osoby! – mówi Kasia, liderka z Mazowsza.


Jak się zgłosić? To proste!


• Wypełnij krótki formularz na stronie https: //bit.ly/PDK_ZostańWolontariuszemSZP
• Przejdź rozmowę rekrutacyjną ze swoim przyszłym szefem-koordynatorem
• Podejmij decyzję o rozpoczęciu największego wyzwania swojego życia
• Odbądź spotkanie wdrożeniowe online


Do wstąpienia w szeregi Szlachetniej Paczki w Przemyślu zachęca ubiegłoroczna liderka i wieloletnia wolontariuszka, Iza Domszy, POSŁUCHAJCIE:

Poszukiwany lider Szlachetnej Paczki w Przemyślu
Gdzie mieszkał Mikołaj Kopernik?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.