Poranne przymrozki w Przemyślu w obiektywie. Zobaczcie zdjęcia

2022-10-21 17:30

W nocy z czwartku na piątek na Podkarpaciu wystąpiły przymrozki. Ubiegła noc była apogeum krótkiego ochłodzenia, które nawiedziło Polskę. Miejscami temperatura spadła nawet do -7 stopni Celsjusza. Zobaczcie zdjęcia piątkowego poranku w Przemyślu.

Noc z czwartku na piątek była najzimniejsza dotychczas. Szczególnie na wschodzie i południowym wschodzie można była odczuć pierwszy powiem zimy. - Temperatura miejscami spadła do -7/-5 st. C. Najniższą temperaturę zanotowano przy gruncie, ale i na wysokości 2m w klatce meteorologicznej temperatura spadła poniżej -4 st. Celsjusza – donosi portal dobrapogoda24.pl.

Jarosławianie uczcili 83. rocznicę śmierci lotników nad Pawłosiowem

Przymrozki w Polsce

Dość duże przymrozki w Polsce to skutek napływu powietrza arktycznego oraz obecności pogodnego wyżu nad krajem. - W takiej sytuacji pojawiły się doskonałe warunki do silnej radiacji, czyli wypromieniowania ciepła zgromadzonego w warstwie przy powierzchni ziemi – tłumaczą eksperci z dobrapogoda24.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE