Ponad dwa tysiące paczek papierosów w kole zapasowym!

2020-10-12 12:05 Anna Cichy
koło zapasowe kontrabanda
Autor: materiały prasowe KAS

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej po raz kolejny udaremnili przemyt nielegalnych papierosów. Tym razem na przejściu granicznym w Korczowej.

Większość z was pewnie nawet nie zdaje sobie sprawy ile paczek papierosów mogłoby się zmieścić do koła zapasowego. Okazuje się że całkiem sporo, a przemytnicy nie od dziś znani są z osobliwych sztuczek, skrytek i pomysłów na przemycenie przez granicę kontrabandy.

Oficjalnie cement, nieoficjalnie 2320 paczek papierosów

Tym razem 2320 paczek papierosów usiłował przemycić przez granicę w Korczowej ukraiński kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna stawił się do odprawy na kierunku wjazd do Polski. Wiózł cement i miał na to odpowiednie dokumenty, jednak w czasie kontroli okazało się że w jednym z kół zapasowych jedzie coś, co zdecydowanie nie powinno się tam znaleźć…

Przeciwko 36 - letniemu kierowcy wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary, mężczyzna wpłacił 27 tysięcy złotych. 

Jedną z konsekwencji przemytu było także skierowanie do Straży Granicznej wniosku o zobowiązanie obywatela Ukrainy do powrotu do kraju. Dodatkowo dostał decyzję zakazująca mu ponownego wjazdu na terytorium RP i obszaru Schengen na okres 5 lat.

kontrabanda koło
Autor: materiały prasowe KAS
Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Budowa nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu