Pod osłoną nocy wywoził drewno z lasu. 50-latek wpadł na gorącym uczynku [ZDJĘCIA]

2021-10-22 12:47
Pod osłoną nocy wywoził drewno z lasu. 50-latek wpadł na gorącym uczynku
Autor: KPP Przeworsk

Pod osłoną nocy wywoził drzewo z lasu, a teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 50-latek wpadł na gorącym uczynku, kiedy wywoził drewno z lasu, znajdującego się na terenie gminy Jawornik Polski. Łączne straty oszacowano na kwotę blisko 10 tys. Złotych.

W minioną środę, policjanci z Kańczugi wraz ze Strażnikiem Leśnym, w trakcie kontroli kompleksu leśnego, około godz. 19.00, zauważyli pojazd na przyczepie, którego znajdowały się już ścięte i przygotowane do wywiezieni drzewa. 50-letni mieszkaniec gminy Jawornik Polski nie posiadał dokumentów pozwalających na wycinkę i wywóz drzewa z lasu.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Konar zabytkowego 500-letniego dębu spadł na busa! [ZDJĘCIA]

Nie był to jego pierwszy raz

Funkcjonariusze zatrzymali 50-latka, a przewożony ładunek zabezpieczyli. Podczas czynności ustalono, że mężczyzna już wcześniej wywoził drzewo z lasu i składował je na swojej posesji. Wartość skradzionego mienia oszacowano na kwotę blisko 10 tyś złotych. Mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież drewna grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policyjna akcja „Twoje światła – nasze bezpieczeństwo”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE