Pobili mężczyznę przy jarosławskim dworcu PKP. Do aresztu trafił poszkodowany

2021-10-19 11:30
Pobili mężczyznę przy jarosławskim dworcu PKP. Do aresztu trafił poszkodowany
Autor: KPP Jarosław

Policjanci z jarosławskiej jednostki zatrzymali trzy osoby, które uczestniczyły w bójce w rejonie dworca PKP na terenie miasta. Dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty w tej sprawie. Sprawcy za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Do aresztu trafił również poszkodowany mężczyzna.

W poniedziałek po godz. 18.00, dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w rejonie dworca PKP biją się trzy osoby. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze ustalili, że pomiędzy trzema mężczyznami doszło do nieporozumienia, najpierw do słownej wymiany zdań, a następnie wywiązała się między nimi bójka. Podczas zajścia dwóch mężczyzn zadawało uderzenia rękami i nogami trzeciemu. Po całym zajściu poszkodowany oddalił się z miejsca, a sprawcy zaczęli uciekać w różnych kierunkach.

- Policjanci szybko zatrzymali wskazanych napastników. Okazali się nimi 29-letni mieszkaniec gminy Roźwienica oraz 38-letni mieszkaniec Jarosławia. Badanie alkomatem wykazało u 29-latka ponad 2 promile alkoholu, a u 38-latlka ponad promil. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – czytamy na stronie jarosławskiej policji.

CZYTAJ TAKŻE: Zarabiali na umożliwianiu nielegalnego pobytu cudzoziemców w Polsce. Straż Graniczna zatrzymała małżeństwo z Przemyśla

Do aresztu trafił poszkodowany

Mundurowi ustalili tożsamość poszkodowanego w tej sprawie mężczyzny. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów. Od mężczyzny wyczuwalny był alkohol. W  trakcie rozmowy z policjantami zachowywał się wulgarnie i agresywnie. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że ma 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Jak pomóc bliskiej osobie z anoreksją?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE