Plaga fałszywych praw jazdy na granicy? [AUDIO]

2021-02-04 12:37
fałszywe prawo jazdy
Autor: BiOSG w Przemyślu

Wygląda na to, że po fali fałszywych oświadczeń o powierzeniu pracy w Polsce nastąpiła nowa moda – tym razem na fałszywe prawa jazdy zatrzymywane przez podkarpacką Straż Graniczną na granicy. Od początku roku mundurowi zatrzymali ich już prawie trzydzieści.

Podróbki praw jazdy zatrzymywane są na granicy polsko – ukraińskiej w trakcie kontroli granicznej. Coraz częściej się zdarza, że osoby posługujące się nimi deklarują chęć podjęcia pracy w Polsce jako zawodowi kierowcy.

W środę, 27 stycznia strażnicy graniczni z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili cztery podrobione prawa jazdy. Kolejne dwie fałszywki zatrzymano 28 stycznia na przejściu granicznym w Medyce.

- Dokumentami posłużyli się obywatele Ukrainy, 57-letnia kobieta oraz 51-letni mężczyzna. Przyznali się do próby wykorzystania nieprawdziwych uprawnień i dobrowolnie poddali karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. - mówi Piotr Zakielarz z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Jak relacjonuje P. Zakielarz, większość zatrzymanych praw jazdy to podróbki ukraińskich dokumentów. Często zamieszczane są w nich uprawnienia do kierowania wszystkimi kategoriami pojazdów. Dodatkowo, część korzystających z nich podróżnych deklaruje na granicy chęć podjęcia pracy w Polsce w roli zawodowych kierowców.

POSŁUCHAJ, jak podkarpacka Straż Graniczna radzi sobie z wykrywaniem fałszywych dokumentów na granicy, mówi chor. sztab Piotr Zakielarz:
W Krośnie zapadł prawomocny wyrok ws. Krzysztofa S. z Izdebek

QUIZ. Słynne teleturnieje lat 90. Pamiętacie je jeszcze?

Pytanie 1 z 15
"Wielką grę" prowadziła...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE