Pijani rowerzyści złapani. Wlepiono im potężne mandaty!

2022-08-12 14:43
Makabra na Mokotowie. Pijany kierowca wjechał w rowerzystkę! Wydmuchał 1,5 promila!
Autor: Pixabay

Pijani rowerzyści stwarzają duże zagrożenie na drodze. Nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu. Nieodpowiedzialność osób, które po alkoholu wsiadają na rower i włączają się w ruch musi skutkować wysoką karą. Przemyska policja złapała wczoraj dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Obaj zostali ukarani potężnymi mandatami.

Wczoraj, kilka minut po godzinie 20 policjanci z przemyskiej drogówki w miejscowości Nowosiółki Dydyńskie zatrzymali do kontroli rowerzystę. Podczas legitymowania mundurowi wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Okazało się, że mieszkaniec gminy Fredropol miał prawie 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kolejny rowerzysta wpadł chwilę później

Kilka godzin później na ul. Jagiellońskiej policjanci zatrzymali innego rowerzystę, który miał poważny problem z kierowaniem jednośladem. Okazało się, że 33-letni mieszkaniec Przemyśla miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ukarali rowerzystów mandatami w wysokości 2500 złotych.

- Nietrzeźwy rowerzysta to ogromne zagrożenie! Pamiętajmy, pijani kierowcy i rowerzyści w konfrontacji z poruszającym się prawidłowo uczestnikiem ruchu drogowego, mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych. Nietrzeźwy kierujący jest poważnym zagrożeniem, nie tylko dla siebie, ale dla innych uczestników ruchu drogowego – apeluje policja.

Orzeł przedni pod skrzydłami weterynarzy z Przemyśla
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE