„Pancerna przeprawa” za nami. To była prawdopodobnie najlepsza impreza w regionie w tym roku! [ZDJĘCIA, VIDEO]

2022-05-04 12:10
Pancerna przeprawa 2022 w Żurawicy
Autor: Anna Cichy

Miało być spektakularnie, emocjonująco i ciekawie. Było jeszcze lepiej! Bardzo trudno będzie komukolwiek przebić tę imprezę! Zobaczcie relację z „Pancernej przeprawy” w Żurawicy!

Takiej imprezy w regionie jeszcze nie było, a po reakcjach zawodników i publiczności zapowiada się początek pięknej tradycji!

Jeżeli „Pancerna przeprawa” to debiut imprezowy stowarzyszenia Aktywna Żurawica, to „strach się bać” tego, co będzie w przyszłości! Stowarzyszenie Aktywna Żurawica (Bartosz Wardęga, Paweł Rabka i Artur Machowski) powstało zaledwie kilka miesięcy temu i zdecydowanie trzeba powiedzieć, że zadebiutowali z wielkim przytupem!

Pakiety startowe na „Pancerną przeprawę” rozeszły się jak świeże bułeczki. W biegu przeszkodowym wystartowało 150 dorosłych śmiałków i 30 dzieciaków. Dwukilometrową trasę urozmaicały przeróżne przeszkody i mimo, że teren obok Urzędu Gminu w Żurawicy jest płaski, zawodnicy musieli się wspinać, skakać do dołów pełnych wody, a nawet nurkować! Była przeprawa przez rzeczkę, przejścia po linach, wejścia na linę i sporo błota. W zawodach wzięli udział nie tylko mieszkańcy ziemi przemyskiej, ale też całego Podkarpacia i mimo, że ideą zawodów jest rywalizacja, to dało się zauważyć pozytywne sportowe zachowanie, współpracę i wzajemną pomoc na trasie, a szerokie uśmiechy na mecie udowodniły, że tego typu imprez w naszym regionie zdecydowanie jest za mało i… chcemy więcej!

Zwycięzcami zawodów zostali:

  • Małgorzata Sanocka – kategoria kobiety (czas: 16:32)
  • Dawid Wasąg z OCR Team Biłgoraj – kategoria open (czas 12:28)

Klasyfikacja drużynowa:

  • I Batalion Czołgów w Żurawicy (54:38,96)
  • Wataha OCR Przemyśl (55:32,32)
  • Jarosławska Grupa Biegowa Sokół (1:00:16,15)

Koniecznie zobaczcie naszą relację z „Pancernej przeprawy 2022”!

Pancerna przeprawa w Żurawicy. Pierwszy bieg przeszkodowy w okolicach Przemyśla

Psychotest. Jakim jajkiem jesteś? Jajcarze - łączcie się!

Pytanie 1 z 8
Jak często jesz jajka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE