Okradali myjnie samochodowe w trzech miejscowościach. Wpadli w Przemyślu

2021-10-15 13:39
Okradali myjnie samochodowe w trzech miejscowościach. Wpadli w Przemyślu
Autor: János Bencs Pixabay

Początkiem października, mężczyźni włamali się do sterowników myjni samochodowych w Medyce, Stubnie oraz dwukrotnie w Przemyślu. Ukradli ponad 3 tys. złotych, a sprzęt, który uszkodzili zostało oszacowane na kwotę około 18 tys. złotych. Zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do włamań doszło na początku października. Jak ustalili policjanci, dwóch mężczyzn poruszających się osobowym volkswagenem, włamało się do automatów sterujących myjnią samochodową, najpierw w miejscowościach Stubno i Medyka, a później dwukrotnie w Przemyślu. Łącznie ukradli ponad 3 tys. złotych, a uszkodzone mienie wycenione zostało na kwotę około 18 tys. złotych. Policjanci zatrzymali pierwszego sprawcę kilka godzin po włamaniu do myjni w Przemyślu, natomiast drugi mężczyzna został zatrzymany na drugi dzień rano.

CZYTAJ TAKŻE: Straciła pieniądze, bo uwierzyła oszustce. 80-latka chciała kupić sprzęt AGD

Sprawcy byli znani policji

Obaj sprawcy w wieku 30 i 31 lat są mieszkańcami powiatu przemyskiego. Znani są policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Podejrzani noc spędzili w policyjnym areszcie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić mężczyznom zarzuty włamań, kradzieży oraz uszkodzenia mienia. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu opuszczania kraju. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Potrącenie rowerzysty w Lubinie. Moment wypadku zarejestrowała kamera
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE