Ogromne szczęście 71-latka, który wjechał pod pociąg towarowy

i

Autor: KMP Przemyśl

Ogromne szczęście 71-latka, który wjechał pod pociąg towarowy

2023-03-08 9:25

O ogromnym szczęściu może mówić 71-letni kierowca, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy i wjechał pod nadjeżdżający skład. Około godziny 3:30 doszło do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym w Przemyślu na ul. Lwowskiej. Wypadku nikomu nic się nie stało.

Do wypadku doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Przemyślu na ul. Lwowskie. Jak informują policjanci doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem towarowym. Niebywałe szczęście miał 71-kierowca, który kierował daewoo. Mężczyzna wjechał pod nadjeżdżający skład. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem mężczyzna poruszał się od strony Przemyśla do miejscowości Hurko. Pociąg towarowy w tym czasie przemieszczał się po torowisku od Medyki do miejscowości Krówniki. Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym kierujący daewoo w wyniku niezastosowania się do poleceń dróżnika kolejowego, wjechał w początek składu – bok lokomotywy. Skład liczył 700 metrów długości, w tym 2 lokomotywy i 50 wagonów. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tym zdarzeniu. Uczestnicy byli trzeźwi. Kierujący daewoo został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł – informuje policja.

Policjanci apelują i przypominają o zasadach

Przemyscy policjanci po raz kolejny przypominają , że zbliżając się do przejazdu kolejowego oraz przejeżdżając przez przejazd pamiętajmy:

  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, gdy sygnalizacja miga na czerwono,
  • zawsze zatrzymuj się przed znakiem STOP, aby upewnić się, że nie nadjeżdża pociąg,
  • nigdy nie próbuj "zdążyć" przed nadjeżdżającym pociągiem,
  • nie wjeżdżaj na przejazd przy zamykających się lub otwierających rogatkach,
  • nigdy nie omijaj zamkniętych półrogatek,
  • nigdy nie wjeżdżaj na przejazd, kiedy nie masz możliwości kontynuowania jazdy.
Nowa benzyna w Polsce. Zaskoczenie na stacji paliw MOL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE