Odwiedziny w przemyskim szpitalu WSTRZYMANE. Powód? Za dużo zakażeń koronawirusem

2021-10-07 13:48
Szpital, łóżko
Autor: Pixabay Odwiedziny w przemyskim szpitalu WSTRZYMANE. Powód? Za dużo zakażeń koronawirusem

W przemyskim szpitalu znów nie będzie można odwiedzać pacjentów. Zakaz wchodzi jutro i jest spowodowany zwiększoną liczbą przypadków zakażenia koronawirusem. Odwiedziny będą możliwe w wyjątkowych sytuacjach, kiedy kierownik oddziału wyrazi na nie zgodę. Dziś w Przemyślu stwierdzono 9 nowych zakażeń, a w powiecie przemyskim 8.

Wojewódzki Szpital w Przemyślu wstrzymuje odwiedziny na wszystkich oddziałach. Powodem takiej decyzji jest zwiększona liczbą przypadków zakażeń koronawirusem.

- Odwiedziny zwiększają potencjalne zagrożenie zakażenia, a to przy innych chorobach może się okazać bardzo niebezpieczne. W wyjątkowych sytuacjach kierownicy oddziałów szpitalnych mogą wyrazić zgodę na odwiedziny - mówi Paweł Bugira, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

Jak podkreśla wszystkie zabiegi nadal wykonujemy zgodnie z planem!

CZYTAJ TAKŻE: Street Food Polska Festival powraca do Przemyśla!

Ile zakażeń w Przemyślu i powiecie przemyskim?

Dzisiaj w Przemyślu odnotowano dziewięć przypadków, a w powiecie przemyskim osiem. Tylko w tym tygodnia w mieście zachorowało 16 osób, a w powiecie łącznie 24.

Kongres 590 2021: Polacy nigdzie nie znajdą tak dobrej oferty jak w PPK
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE