Nożownicy napadli na sklep. Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie. Co grozi za rozbój?

2020-11-17 17:48 mj
KPP Przeworsk
Autor: KPP Przeworsk

Dwóch mężczyzn w jednym ze sklepów w Przeworsku, grożąc ekspedientce nożem zabrali z kasy pieniądze i uciekli. Podejrzanych wytypowali i zatrzymali funkcjonariusze kryminalni z przeworskiej komendy. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Mogą trafi za kratki na 12 lat

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 listopada po godz. 19.

- Do dyżurnego z Przeworska zadzwoniła roztrzęsiona ekspedientka jednego ze sklepów. Kobieta oświadczyła, że do sklepu, w którym pracuje weszli dwaj zamaskowani mężczyźni i grożąc jej nożem, zażądali wydania pieniędzy, które znajdowały się w kasie. Po kradzieży uciekli ze sklepu - powiedziała radiu ESKA Dominika Kopeć z podkarpackiej policji.

Nożownicy w Przeworsku

Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Niedługo po zdarzeniu, przeworscy kryminalni zauważyli dwóch mężczyzn, którzy odpowiadali rysopisowi napastników. Policjanci zatrzymali 21 i 25-latka, obaj to mieszkańcy powiatu przeworskiego. Mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i osadzeni w policyjnym areszcie.

POSŁUCHAJ: Nożownicy zaatakowali sklep w Przeworsku

Nożownicy z Przeworska - sąd zadecydował o areszcie

Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Sąd Rejonowy w Przeworsku przychylił się do wniosku policjantów oraz prokuratury i zdecydował o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.

Jeden z podejrzanych - 21-latek - był w przeszłości karany za inne przestępstwa.

Za rozbój grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Chryzantemy na przemyskiej starówce

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.