Nowi funkcjonariusze w Bieszczadzkim Oddziale Straży Granicznej [AUDIO]

2021-01-11 14:59
nowi w SG
Autor: BiOSG w Przemyślu

To nie jest zwykła praca. To służba – tę starą prawdę powinien pamiętać każdy, kto zamierza ubrać zielony mundur i wstąpić w szeregi Straży Granicznej. Kilka dni temu 15 młodych funkcjonariuszy złożyło w Przemyślu przysięgę.

Ośmiu mężczyzn i siedem kobiet, wszyscy oprócz jednej osoby pochodzą z Podkarpacia i będą już wkrótce pełnić obowiązki służbowe na podkarpackim odcinku granicy państwowej, będącej jednocześnie granicą Unii Europejskiej. Najpierw jednak wyjadą na kurs podstawowy do ośrodka szkoleniowego w Lubaniu.

8 grudnia ślubowali...

„ (…) służyć wiernie Narodowi Polskiemu, mając zawsze na względzie interes Państwa Polskiego, stać nieugięcie na straży niepodległości i suwerenności oraz strzec nienaruszalności granicy państwowej Rzeczypospolitej Polskiej, nawet z narażeniem życia (...)"

 Pełną treść przysięgi znajdziecie TUTAJ

- Ślubowanie, w asyście pocztu sztandarowego, odebrał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Robert Rogoz. - powiedziała Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, - Generał pogratulował nowo przyjętym pozytywnego ukończenia długiego procesu rekrutacji. Również wyraził przekonanie, że pomimo trudnego czasu pandemii funkcjonariusze wzorowo wywiążą się ze stawianych przed nimi wyzwań.

Rekrutacja do BiOSG w Przemyślu trwa cały czas!

W bieżącym roku do BiOSG planowane jest przyjęcie łącznie 120 nowych adeptów. Aktualnie, rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły. Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, a w dniu przyjęcia do służby nie przekroczyła wieku 35 lat. Kandydat na funkcjonariusza nie może być karany, musi posiadać nieposzlakowaną opinię, średnie wykształcenie, a także odpowiednią zdolność psychofizyczną do pełnienia służby w formacji uzbrojonej.

Szczegóły dotyczące naboru można znaleźć TUTAJ

Nowi funkcjonariusze w BiOSG w Przemyślu
Brexit. Zmiany w przepisach dla podróżnych

QUIZ. Tablica Mendelejewa nie ma przed tobą żadnych tajemnic? Sprawdźmy to!

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: Magnez to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE