Nowe samochody dla podkarpackiego PCK. Do pomocy uchodźcom

2022-12-06 16:14

Podkarpacki PCK otrzymał samochody do pomocy uchodźcom z Ukrainy. Te mają pomóc w codziennych akcjach pracowników i wolontariuszy, którzy każdego dnia wkładają ogromny wysiłek w pomoc ludziom, którzy musieli uciekać ze swojej ojczyzny przez Rosjan. Samochody będą służyły chociażby do przewożenia ludzi oraz niezbędnych towarów.

To już kolejna taka pomoc od Volkswagen Financial Services dla podkarpackiego PCK. Na początku wojny w Ukrainie instytucja otrzymała 10 samochodów. Umowa już się zakończyła i teraz została powtórzona. Przekazane samochody mają być sprawdzone pod kątem technicznym, aby były niezawodne podczas służby. Każdy został wyposażony w pakiet serwisowy i ubezpieczenie oraz kartę paliwową, dzięki czemu pracownicy PCK nie muszą myśleć o kosztach związanych z tankowaniem. Przekazane auta trafiły już do jednostek terenowych wzdłuż granicy i do Przemyśla.

– Ich zadaniem jest zapewnienie mobilności działającym na miejscu przedstawicielom PCK oraz wsparcie w codziennych obowiązkach – dyr. Podkarpackiego Oddziału Okręgowego PCK w Rzeszowie Maciej Maruszak.

Samochody pomogą w przewozie uchodźców z granicy w Medyce, Korczowej i Krościenku do punktów recepcyjnych, a także osób niepełnosprawnych do miejsc zakwaterowania na terenie głównie Podkarpacia, ale także pojedyncze przejazdy w inne części kraju. Ponadto pracownicy i wolontariusze PCK będą nimi przewozić żywność i produkty dla uchodźców.

– Według naszych szacunków oraz informacji pochodzących z urzędu miasta w Przemyślu wyliczyliśmy, że od początku współpracy, czyli od marca tego roku, przewieźliśmy około 250 tys. osób – dodał dyr. podkarpackiego PCK.

Nowe samochody dla podkarpackiego PCK. Kolejna taka pomoc

Maruszak przypomniał jednocześnie, że firma Volkswagen Financial Services, już dwa dni po wybuchu wojny użyczyła PCK bezpłatnie 10 samochodów, które codziennie, przez pół roku, pełniły razem z ludźmi służbę przy granicy.

– Jednak potrzeby mimo upływu kilku miesięcy wciąż są ogromne, dlatego z ogromną wdzięcznością przyjęliśmy wiadomość, że Volkswagen Financial Services będzie dalej wspierać nas w tym obszarze – dodał Maruszak.

Firma w komunikacie przypomniała też, że niedługo po wybuchu wojny, przekazała 20 pojazdów wybranym przygranicznym jednostkom OSP. Samochody trafiły do formacji położonych głównie w województwach przygranicznych. Pojazdy od marca przez sześć miesięcy były wykorzystywane do transportu osób oraz przewożenia żywności i darów.

Co i za ile można kupić na Jarmarku Bożonarodzeniowym w Rzeszowie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE