koronawirus

i

Autor: pixabay

Nowe obostrzenia i zasady bezpieczeństwa od 28 grudnia. Stoki zamknięte aż do 17 stycznia

2020-12-28 8:55

Nowe obostrzenia od 28 grudnia. Do 17 stycznia potrwa tzw. kwarantanna narodowa. W Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie wprowadzające nowe obostrzenia. Przemyski stok narciarski od dzisiaj już nie działa

Kwarantanna narodowa od 28 grudnia potrwa aż do 17 stycznia. Pokrywa się to między innymi z feriami zimowymi, które w tym roku będą w całej Polsce w tym samym terminie.

21 grudnia 2020 roku w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie, które reguluje nowe ograniczenia. Znalazły się w nim m.in. ograniczenia dotyczące działalności galerii handlowych.

Galerie handlowe od 28 grudnia

W obiektach handlowych lub usługowych o powierzchniach powyżej 2000 m kw. będzie obowiązywał zakaz handlu detalicznego. W galeriach będą mogły działać tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, księgarnie, sklepy zoologiczne, budowlane, meblowe, z akcesoriami samochodowymi, usługami telekomunikacyjnymi.

Zamknięte hotele

- Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową. Zamykamy hotele, także na ruch służbowy. Wyjątki będą ograniczone do minimum, szczególnie w kontekście tego, co obserwowaliśmy w ostatnich tygodniach w internecie, gdzie zapraszano na "służbowy wypoczynek" - mówił przed świętami minister zdrowia Adam Niedzielski.

Zgodnie z nowym rozporządzeniem usługi hotelarskie można świadczyć np. w hotelach robotniczych i hotelach dla pracowników sezonowych; dla osób wykonujących zawód medyczny; dla pilotów i załogi samolotów; dla kierowców wykonujących transport drogowy; dla pacjentów i ich opiekunów czekających na uzyskanie świadczenia zdrowotnego; dla funkcjonariuszy służb państwowych m.in. policji, ABW, SOP, straży pożarnej itd.

Stoki narciarskie zamknięte do 17 stycznia

Do 17 stycznia 2021 roku zamknięte będą stoki narciarskie. 

Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozpoczął naśnieżania przemyskiego stoku na początku grudnia. Został otwarty 20 grudnia i pozostawał czynny tylko przez tydzień. Zjeżdżać mogliśmy jeszcze 27 grudnia do godziny 22.

Betlejemskie światełko Pokoju w Przemyślu
Posłuchaj, czym różni się krem BB od kremu CC albo kremu DD. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE