Nieletni pobili bezdomnego 77-latka. Napastnicy mieli po 15 i 16 lat

2022-10-25 15:20
Nieletni pobili bezdomnego 77-latka. Trzech 15-latków i 16-latka zatrzymani
Autor: Policja Jarosław

Trzech 15-latków i 16-latek z Jarosławia bili i przytrzymywali 77-letniego bezdomnego, chcąc zabrać mu portfel i papierosy. Mężczyzna nie miał przy sobie tych rzeczy, a nastolatkowie zostali namierzeni dzięki monitoringowi i zatrzymani przez policję. Odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

Jak poinformowała we wtorek policja z Jarosławia, w miniony piątek jeden z portali internetowych zamieścił sygnał czytelnika o tym, że na terenie osiedla Braci Prośbów w Jarosławiu, w altanie śmietnikowej, grupa młodych mężczyzn pobiła bezdomnego mężczyznę. - Po ukazaniu się tej informacji funkcjonariusze ustalili, że zawiadomienie w powyższej sprawie nie wpłynęło do jarosławskiej policji. Zgłoszenie na numer alarmowy 112 zostało przekierowane do straży miejskiej – podała policja.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego po obejrzeniu nagrania monitoringu, obejmującego miejsce zdarzenia, ustalili, że do zdarzenia doszło 21 października przed godz. 16. Następnie przyjęli w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa od świadka, ustalili wizerunki prawdopodobnych sprawców, dokonali oględzin miejsca zdarzenia.

- Sprawdzali teren Jarosławia, w tym szpitale, dworce, przystanki, pustostany i inne miejsca publiczne, by ustalić tożsamość osoby pokrzywdzonej. W wyniku wzmożonych działań, policjanci dotarli do poszkodowanego seniora – poinformowała policja.

Kierowca pędził po Jarosławiu. Uzbierał 30 punktów karnych

Oprawcy to nastolatkowie

Zatrzymali też trzech 15-latków oraz 16-latka, mieszkańców Jarosławia. Wszyscy czterej usłyszeli zarzuty usiłowania rozboju.

- Jak potwierdzono, nieletni działając wspólnie i w porozumieniu, używali wobec 77-letniego mieszkańca powiatu jarosławskiego przemocy, przytrzymując go i uderzając. Doprowadzili seniora do stanu bezbronności, a następnie próbowali zabrać mu portfel i papierosy. Zamierzonego celu nie osiągnęli, ponieważ mężczyzna nie posiadał przy sobie takich rzeczy – opisuje zdarzenie policja.

O dalszym losie zatrzymanych nieletnich sprawców zadecyduje sąd rodzinny. Policja apeluje, aby zawsze, gdy jesteśmy ofiarą czy świadkiem przestępstwa, nie być obojętnym i zawiadomić policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

- Jedynym sposobem na zmniejszenie poczucia bezkarności potencjalnych sprawców jest szybka reakcja – przypomina policja

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE