nie oceniaj

i

Autor: Magda Nasim, Foto Dalux/ Pilotażowe zdjęcie projektu "Nie oceniaj - doceniaj". Na zdjęciu: Wioletta Pantuła, pomysłodwaca projektu.

Nie oceniaj - doceniaj! Niezwykły projekt przemyskiej Rady Kobiet [AUDIO]

2021-04-28 11:47

Takiego projektu w Przemyślu jeszcze nie było. Skierowany do kobiet po przejściach, kobiet, które nie chcą być traktowane przez pryzmat swojej powierzchowności. Będą odkrywać to co zakryte i łamać krzywdzące stereotypy. Poznaj szczegóły!

Przemyska Rada Kobiet zaczęła funkcjonować w marcu. Tworzy ją dziewięć kobiet, którym nie brak pomysłów i chęci do działania. Chcą pomagać, służyć wsparciem, radą, chcą być przede wszystkim głosem kobiet w przemyskim magistracie i w samym Przemyślu.

Akcja z którą ruszają jest unikatowa i prawdopodobnie wzburzy część społeczeństwa. Rozdrapie niektóre rany i z pewnością wywoła rumieńce na niejednym policzku. Czy to dobrze?

Ocenicie sami. Ten pomysł nie narodził się znikąd. Powstał, bo takie było zapotrzebowanie, o którym nie zawsze i nie wszyscy mają odwagę mówić.

Przemyskie kobiety chcą o tym mówić.

Będą mówić o tym jak łatwo jest oceniać powierzchownie. Jak łatwo jest wydawać sądy, kiedy nie znamy drugiego człowieka. Kiedy patrzymy na piękną, zadbaną kobietę widzimy jej sukienkę, kolor szminki i oceniamy wysokość obcasa. Tymczasem ona skrywa całą historię, która wpłynęła na to kim jest dzisiaj.

Odważne sesje zdjęciowe

Będą zapraszać na odważne sesje zdjęciowe pod hasłem : „Nie oceniaj – doceniaj”.

- Projekt dotyczy kobiet, których przeszłość nie oszczędzała, a wręcz przeciwnie. Dotyczy kobiet, które doświadczyły upokorzeń, bólu, łez i zwątpienia. A często takie właśnie kobiety są oceniane powierzchownie, wybiórczo, nawet brutalnie. - mówi Wioletta Pantuła, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu. - Chcemy by ta sesja zdjęciowa była dla naszych pań kluczem do nowej oceny samej siebie. Będziemy do zdjęć zapraszać wszystkie chętne panie, które napiszą do mnie na portalu Facebook.

Modelki będą do sesji profesjonalnie przygotowywane. Do projektu zaangażowani są fryzjerzy, kosmetyczki, wezmą w nim też udział sklepy odzieżowe, które zapewnią kobietom piękne kreacje. Zdjęcia będą wykonywać profesjonalni fotografowie.

- Chcemy przez tę sesję nie tylko wydobyć z kobiet ich piękno, ale pokazać ich historię, aby w końcu uświadomić ludziom, że nie powinno się oceniać po pozorach. - mówi W. Pantuła. 

Wystawa plenerowa

W planach finałowa wystawa plenerowa, która stanie przed Urzędem Miejskim w Przemyślu 1 czerwca.  Będzie można ją oglądać do 30 lipca.

POSŁUCHAJ o szczegółach! Opowiedziała nam o nich w przemyskim studiu RADIA ESKA Wioletta Pantuła, pomysłodawczyni i koordynatroka projektu:

POSŁUCHAJ o szczegółach projektu "NIE OCENIAJ - DOCENIAJ"
Nielegalny nocleg w majówkę? Sprawdziliśmy jak to zrobić. Nic prostszego!

QUIZ. Czy znasz te przedmioty do makijażu

Pytanie 1 z 7
Jak używamy popularnych gąbeczek do makijażu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE