Cedra

i

Autor: KAS materiały prasowe

Medyka: Cedra znów wywąchała papierosy

2021-09-02 9:53

Wykrycie schowanych w siedzeniach i przestrzeniach konstrukcyjnych samochodu papierosów nie stanowiło dla Cedry wielkiego wyzwania. Z pomocą psa służbowego i specjalistycznego sprzętu funkcjonariusze KAS znowu udaremnili próbę przemytu.

Cedra od ponad 5 lat wspomaga pracę funkcjonariuszy KAS na podkarpackim odcinku polsko- ukraińskiej granicy. Energiczny i żywiołowy owczarek belgijski ma na swoim koncie wiele wywęszonych skrytek z nielegalnymi papierosami.

Tym razem funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Medyce podczas szczegółowej rewizji natknęli się na 4,6 tys. szt. papierosów ukrytych w siedzeniach oraz przestrzeniach konstrukcyjnych pojazdu.

kas

i

Autor: KAS materiały prasowe

- Papierosy zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno -  Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożącej kierowcy, obywatelowi Ukrainy, zabezpieczona została kwota 2,3 tys. złotych. - powiedziała mł. asp. Edyta Chabowska, Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Krajowa Administracja Skarbowa zwróciła się także do Straży Granicznej o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu na Ukrainę.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE