Liam

i

Autor: UG Krzywcza

Maraton zumby dla LIAMA! Przyjdź, zatańcz i pomóż!

2021-07-02 14:18

Czy może być coś bardziej pozytywnego od tańca i dobrej zabawy w latynoskich rytmach? Jeśli do tego dołożymy malownicze tereny Krzywczy i wakacje, to zaczyna się robić całkiem ciekawie. Wisienką na torcie całej akcji jest charytatywny charakter imprezy, bo całkowity dochód zostanie przeznaczony na pomoc Liamowi Tomaszewskiemu.

O Liamie niejednokrotnie pisaliśmy w ciągu ostatnich miesięcy. Walka, którą toczą jego rodzice i wiele zaangażowanych w sprawę osób nie jest równa, ponieważ to walka z czasem. Dziecko jest chore na rdzeniowy zanik mięśni i aby zahamować rozwój choroby konieczna jest terapia genowa, która nie dość, że opiewa na horrendalną sumę 9 milionów złotych, to musi być podana do momentu, kiedy Liam nie przekroczy 13,5 kg. Obecnie chłopiec waży już 11 kg.

Ojciec Liama, Piotr Tomaszewski pochodzi z Ruszelczyc, dlatego w akcję pomocową bardzo aktywnie włączył się Urząd Gminy w Krzywczy.

#krzywczachallenge

Akcja skierowana jest do wszystkich instytucji i polega na nagraniu filmu, na którym jej uczestnicy robią 10 przysiadów, a następnie nominują kolejne kilka instytucji zachęcając jednocześnie do wpłat na konto Liama.

W akcję do tej pory włączyło się sporo instytucji, w tym także Starosta Przemyski i Urząd Miejski w Przemyślu, a także znany sportowiec z Podkarpacia, rowerzysta Krystian Herba.

Liam jest także jednym z trójki potrzebujących dzieci, które są wspierane przez Sławomira Hadro i Łukasza Domina w akcji biegowej „Przez Polskę dla serca i krwi”. Sportowcy biegną od Świnoujścia do Dubiecka, przy okazji nagłaśniając tę pomocową akcję i zachęcając ludzi do wpłat.

Zumba, zumba!

Ponoć ludzie kochający taniec to osoby o gorących sercach i dobrzy ludzie! Krzywiecki plan zakłada, by właśnie takimi sercami wypełnić tego dnia halę sportową w Krzywczy! Urząd Gminy zaprasza na charytatywny maraton zumby.

- Jest to wydarzenie, które objąłem swoim patronatem. - mówi Wacław Pawłowski, wójt Gminy Krzywcza. - Planujemy zorganizowanie szeregu imprez towarzyszących, a wolontariusze Komitetu Społecznego Ratujmy Liamka (nr zbiórki 2021/978/KS) będą zbierać wolne datki do puszek na rzecz Liama Tomaszewskiego.

Będzie się działo!

Instruktorzy z różnych stron Podkarpacia, m.in. z Przemyśla, Dynowa i z Rzeszowa będą prowadzić maraton zumby.

- W maratonie udział wziąć może każdy. Nie ważne czy wcześniej był na zumbie, czy nie! Przybywajcie całymi rodzinami i bawcie się z nami! - zaprasza Monika Majka, instruktorka zumby.

Oprócz zumby zaplanowano też blok zabaw strażackich, gry i zabawy z kołem fortuny, zumba Kids dla dzieci, animacje, malowanie twarzy, kącik kawowy i grill oraz występy artystyczne, a także pokaz samoobrony w wykonaniu Okinawan Kempo Przemyśl.

- Każdy, kto zaangażuje się w zbiórkę do puszek, otrzyma nagrodę rzeczową, a będą to wartościowe rzeczy, ponieważ w organizację tego wydarzenia włączyli się sponsorzy, którzy te nagrody przekażą! - mówi Agata Wiśniowska z UG w Krzywczy.

Ważne: gdzie i kiedy?

Hala Sportowa w Krzywczy. 17 lipca, godzina 16:00.

I jeszcze garść przydatnych informacji: 

Gdzie i w jaki sposób możecie przyłączyć się do zbiórki na rzecz Liamka?

Link do zbiórki na rzecz Liama: https://www.siepomaga.pl/liam

Link do grupy licytacyjnej: https://www.facebook.com/groups/758529778407389

Można też wysyłać SMS-y!

Numer: 72365 o treści: 0108670

Noc Świętojańska w przemyskim Zamku Kazimierzowskim

Quiz. Jaki to kraj? Jedno zdjęcie musi wystarczyć!

Pytanie 1 z 15
Jaki to kraj?
Jaki to kraj?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE