Łowcy pedofilów we Fredropolu, niedaleko Przemyśla [AUDIO]

2021-02-17 15:40 Anna Cichy
dziewczynka
Autor: Pixabay

Takiej akcji jeszcze w okolicach Przemyśla nie było! Członkowie organizacji Child Guard Unit Poland, zajmującej się tropieniem pedofili w Internecie przejechali pół Polski, by dotrzeć pod drzwi mężczyzny, który rzekomo miał proponować 12 – letniej dziewczynce obcowanie płciowe i poddanie się innej czynności seksualnej.

Child Guard Unit Poland

Child Guard Unit Poland to organizacja zajmująca się zwalczaniem procederu pedofilii w szeroko rozumianym tego słowa znaczeniu.

"Nasze działania polegają na zapobieganiu, informowaniu i pomaganiu najmłodszym". - czytamy na ich stronie na Facebooku.

W niedzielę, 14 lutego przejechali 600 kilometrów by dotrzeć na Podkarpacie, do Fredropola. Tu doprowadził ich kolejny ślad, według tego co podają na swojej stronie, 29 letni mieszkaniec tej miejscowości miał składać 12 – letniej dziewczynce propozycje obcowania płciowego i poddania się innej czynności seksualnej. Jak podają członkowie Child Guard Unit Poland, umówili się z podejrzanym przez nich mężczyzną, jednak nie zastali go w domu. Całość zdarzenia była transmitowana w Internecie i została zarejestrowana na stronie organizacji.

Sprawą zajmuje się przemyska policja

Policjanci zabezpieczyli komputer i telefon komórkowy 29-letniego mężczyzny, które będą teraz sprawdzane przez biegłych z zakresu badań komputerowych pod kątem obecności treści pedofilskich.

- Komenda Miejska Policji w Przemyślu została powiadomiona o podejrzeniu popełnienia przestępstwa o charakterze seksualnym w stosunku do osoby małoletniej poniżej lat 15. Zawiadamiający poinformował, że osoba dorosła związana z jego organizacją podszyła się pod osobę małoletnią, dziewczynkę lat 12, na komunikatorze internetowym, gdzie nawiązał z nią kontakt dorosły mężczyzna z powiatu przemyskiego. W trakcie tej rozmowy mężczyzna składał rozmówczyni propozycje o tle seksualnym. – powiedziała st. asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu.

W tej sprawie toczy się postępowanie, które ma wykazać, czy ten mężczyzna w przeszłości kontaktował się z nieletnimi i składał im propozycje odbycia stosunku płciowego, lub wykonania innej czynności o tle seksualnym.

Mężczyzna nie został zatrzymany, ponieważ w czasie konwersacji na komunikatorze internetowym z prowokatorem z organizacji Child Guard Unit Poland, kontaktował się w rzeczywistości z osoba dorosłą…

- Zgodnie z prawem gdy w rolę dziecka wciela się osoba dorosła, czyli tzw prowokator, to sprawca nie może wyczerpać znamion przestępstwa polegającego na składaniu seksualnych propozycji dziecku poniżej lat 15. - powiedziała M. Czechowska.

Mówi st. asp. Małgorzata Czechowska z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu:

Chrońcie swoje dzieciaki!

Podobne historie powodują, że włos jeży się na głowie, a w pierwszym odruchu zawsze myślimy sobie, że to nas nie dotyczy. Ale czy na pewno? Czy wiecie co wasze dzieci robią w Internecie? Z kim piszą, komu przesyłają swoje zdjęcia?

Edukujcie swoje pociechy, rozmawiajcie z nimi, uświadamiajcie na temat zagrożeń, jakie czyhają na nich w Internecie! Czasem wystarczy jedna rozmowa! One z racji wieku mają prawo nie wiedzieć, a wy – rodzice macie OBOWIĄZEK ich chronić i przestrzegać!

Dzikie kaczki nad Sanem w Przemyślu