Gdzie zrobić zakupy w Boże Narodzenie?

i

Autor: Pixabay

Które sklepy są czynne w Boże Narodzenie? Gdzie zrobimy zakupy na Podkarpaciu 25 grudnia?

2020-12-25 5:50

W grudniu 2020 sklepy będą nieczynne przez niemal pół tygodnia - od połowy 24 grudnia do 28 grudnia. Gdzie zrobić awaryjne zakupy w święta? Które sklepy są otwarte w Boże Narodzenie?

Zakaz handlu w Boże Narodzenie

Grudzień 2020 nie sprzyja handlowcom. W sklepach obowiązują różne obostrzenia, w tym limity klientów. Do tego placówki są zamknięte blisko przez pół tygodnia, bo od popołudnia wigilijnego do niedzieli 28 grudnia. Sytuację ratują nieco niedziele handlowe 13 i 20 grudnia. Rząd wyjątkowo pozwolił też na handel w niedzielę 6 grudnia. Wszystko po to, by wspomóc właścicieli sklepów w czasach pandemii.

W Boże Narodzenie jednak zakaz handlu z pewnością obowiązuje. Nieczynne będą zatem markety spożywcze, sklepy odzieżowe, galerie handlowe czy sklepy budowlane. Nie znaczy to jednak, że zakupów nie zrobimy nigdzie. Które sklepy będą otwarte 25 i 26 grudnia. Wyjaśniamy poniżej.

Ekstremalny quiz wiedzy o Świętach Bożego Narodzenia. Sprawdź się, nie będzie łatwo!

Pytanie 1 z 15
Popularna piosenka „Jingle Bells” została napisana na Boże Narodzenie.
Quiz o Świętach Bożego Narodzenia

Sklepy czynne 25 grudnia

Zakaz handlu w Boże Narodzenie nie oznacza, że wszystkie sklepy będą zamknięte. Zakupy zrobimy na przykład:

  • na stacjach benzynowych,
  • w sklepach osiedlowych z właścicielem za ladą,
  • w sklepach typu Żabka,
  • w aptekach.

W Boże Narodzenie otwarte mogą być też lokale gastronomiczne. W nich jednak, z powodu obostrzeń, jedzenie kupimy tylko na wynos.

Pamiętajmy też, że ostateczną decyzję o otwarciu sklepu czy lokalu z dozwolonych w Boże Narodzenie podejmuje właściciel.

Posłuchaj, jak się przygotować do odwiedzin u noworodka i jego rodziców. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Akcja Zakładu Karnego w Siedlcach pt. "Choinka dla medyka"
Źródło: Które sklepy są czynne w Boże Narodzenie? Gdzie zrobimy zakupy na Podkarpaciu 25 grudnia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE