Kryzys na granicy: Straż Ochrony Kolei z Przemyśla wysłała do pomocy swoich ludzi i sprzęt

2021-11-18 13:53
 Służby rozbiły gang złodziei okradających podróżnych w pociągach
Autor: SOK

Straż Ochrony Kolei z Przemyśla wysłała na granicę polsko-białoruską swoich ludzi i sprzęt do pomocy. - Strażnicy prowadzą obserwacje terenu zwłaszcza kolejowego, na którym może dojść do nielegalnego przekroczenia granicy polsko białoruskiej – mówi Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Kryzys na granicy polsko-białoruskiej z dnia na dzień zaostrza się coraz bardziej. Do służb, które od tygodni bronią naszej granicy, czyli straży granicznej, policji, wojska, a także żołnierzy WOT, dołączyli także strażnicy ochrony kolei. Jak czytamy w komunikacie SOK, obszary kolejowe znajdują w bezpośrednim sąsiedztwie przejść granicznych, transport kolejowy stwarza dogodne warunki do przedostania się z Republiki Białorusi na teren Unii Europejskiej. – W trosce o zapewnienie bezpieczeństwa publicznego na obszarze kolejowym na Granicy z Białorusią Straż Ochrony Kolei wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej prowadzi wzmożone działania, wykorzystując nowoczesne środki techniczne – informuje Straż.

CZYTAJ TAKŻE: Służby rozbiły gang złodziei okradających podróżnych w pociągach

Straż Ochrony Kolei z Przemyśla wysłała do pomocy swoich ludzi i sprzęt

Swoich strażników, a także niezbędny sprzęt wysłała także przemyska jednostka SOK.

- Funkcjonariusze Straży ochrony Kolei posiadają mobilne centrum Monitoringu. Jest to samochód wyposażony w szereg udogodnień technicznych , w kamery zwykłe, kamery noktowizyjne, co ułatwia prace w nocy. W pobliży granicy polsko białoruskiej prowadzą obserwacje terenu zwłaszcza kolejowego, na którym może dojść do nielegalnego przekroczenia granicy polsko białoruskiej - Witold Flader, rzecznik prasowy Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Przemyślu.

Wciąż szukają tajnych pomieszczeń.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE