laweta

i

Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Kradzione pojazdy i ich części zatrzymane na podkarpackiej granicy

2023-03-16 14:54

Laweta o wartości 100 tysięcy złotych była poszukiwana w Niemczech, a części samochodowe pochodziły ze skradzionego w Norwegii audi Q5.

W jaki sposób strażnicy graniczni weryfikują legalność pojazdów?

Z pomocą przychodzi im specjalistyczny sprzęt, współpraca z międzynarodowymi służbami i przede wszystkim doświadczenie oraz wiedza zdobyta na specjalistycznych szkoleniach. Od początku tego roku zatrzymali na podkarpackiej granicy już prawie 20 różnych pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość przekracza 1,6 mln zł, zaś wartość odzyskanych części samochodowych wynosi ponad 80 tys. zł.

Tym razem podczas kontroli granicznej busa wyjeżdżającego z Polski na Ukrainę przez przejście graniczne w Medyce natknęli się na około 70 różnych części samochodowych, przewożonych przez 32 – letniego obywatela Ukrainy.

części kradzione granica

i

Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu Zatrzymane kradzione części samochodowe

Weryfikacja legalności pochodzenia tych części nie pozostawiła wątpliwości. Pochodziły ze skradzionego na terytorium Norwegii audi Q5, a ich szacunkowa wartość to 50 tysięcy złotych. Części wraz z ich właścicielem zostały przekazane policjantom.

Podobny los spotkał lawetę i jej właściciela, 40- letniego obywatela Ukrainy, który próbował wyjechać z Polski przez przejście graniczne w Budomierzu.

- Podczas kontroli granicznej okazało się, że numer identyfikacyjny pojazdu (VIN) figuruje w bazie poszukiwawczej, a auto jest w zainteresowaniu niemieckich służb - relacjonuje Emilia Sidor z referatu prasowego Bieszczadzkiego Oddziału SG w Przemyśl.

Rosyjskie ogórki na polskich bazarach!

Quiz. Czy łatwo Cię oszukać?

Pytanie 1 z 9
Rozmawiając z kimś w cztery oczy na co najbardziej zwracasz uwagę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE