Koronawirus: 86 wyników dodatnich w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. 30 przypadków w Nadleśnictwie Bircza

2020-06-26 14:30 Anna Cichy
coronawirus
Autor: Pixabay

Znamy najnowsze dane Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie dotyczące naszego regionu. Sprawdźcie je na Eska Przemyśl.

Najgorzej w powiecie jarosławskim

- Ogółem potwierdzono 86 wyników dodatnich w ognisku w Centrum Opieki Medycznej (oddział wewnętrzny) w Jarosławiu w tym u 45 pacjentów (z różnych powiatów, w tym 10 zgonów) i 10 osób z personelu medycznego oraz 31 osób z kontaktu. Na dzień 24 czerwca kwarantanną objęto 400 osób – podaje Dorota Gibała rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie.

W Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Jarosławiu potwierdzono 10 wyników dodatnich w tym 6 osób personelu medycznego z oddziału psychiatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Psychiatrycznego w Jarosławiu i 4 osoby z kontaktu. Kwarantanną na dzień 25 czerwca objęto 20 osób.

Ognisko w miejscowości Piwoda w powiecie jarosławskim

W Piwodzie potwierdzono wynik dodatki u 25 osób, w tym 1 zgon (ognisko rodzinne, kolejne wyniki dodatnie to osoby z kontaktu). Kwarantanną objęto 188 osób. Badania osób z kontaktu są w toku.

Koronawirus: Przemyśl


Według najnowszych danych od Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Przemyślu, ogółem w ognisku w powiecie przemyskim w Nadleśnictwie Bircza potwierdzono u 30 osób wynik dodatni,
w tym u 9 pracowników i 21 osób z kontaktu domowego ( w tym 5 osób z powiatu sanockiego). Na dzień 25.06.2020 kwarantanną obejmuje 36 osób.


Sytuacja w Przeworsku

21 czerwca PPIS w Przeworsku otrzymał informację o pozytywnym wyniku badania osoby duchownej z Parafii Chrystusa Króla w Przeworsku. Kwarantanną objęto pozostałych duchownych z parafii oraz osoby z kontaktu – ogółem 94 osoby. Do dnia 25 czerwca nie odnotowano wyników dodatnich wśród osób z kontaktu. Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Koronawirus w Urzędzie Marszałkowskim 

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że 25 czerwca uzyskano wynik dodatni osoby zatrudnionej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego. Kwarantanną objęto 17 osób zatrudnionych w Urzędzie oraz osoby wspólnie zamieszkujące. Badania osób z kontaktu rozpoczną się zgodnie z obowiązującymi procedurami.
Dochodzenie epidemiologiczne jest w toku.

Posłuchaj sondy z młodzieżą: czy uczniowie cieszą się z końca roku szkolnego? Jak oceniają zdalne nauczanie?
Jak uchronić przed kleszczami siebie i swojego psa?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.