Korczowa: przemyt broni i kastetów

2021-09-09 14:40
bronia
Autor: KAS materiały prasowe

Temat przemytu na polsko ukraińskiej granicy to niekończąca się opowieść. Tym razem jednak mundurowi zatrzymali nie papierosy, tylko broń i kastety.

Podczas kontroli osób podróżujących autokarem z Ukrainy do Wrocławia, na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze ujawnili broń hukową o kalibrze 9 mm a także 5 szt. amunicji.

Przewożący je podróżny został przekazany funkcjonariuszom Policji. 29- letni obywatel Ukrainy nie posiadał zezwolenia na ten rodzaj broni. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.  

Kastety

W kolejnym autokarze jadącym z Ukrainy do Poznania funkcjonariusze KAS wykryli, że w jednym z bagaży należącym do 56- letniego obywatela  Ukrainy znajduje się kastet.

Przedmiot został zatrzymany, ponieważ mężczyzna nie posiadał wymaganego zezwolenia na jego posiadanie i przewóz przez granicę. Podobnym wynikiem zakończyła się kontrola ukraińskiego autokaru jadącego do Czech.  Funkcjonariusze KAS wykryli kolejny kastet w bagażu 20-letniego obywatela Ukrainy. Obydwaj mężczyźni zostali przekazani funkcjonariuszom Policji i usłyszeli zarzuty. Dalsze postępowanie w tych sprawach prowadzą funkcjonariusze z Komisariatu Policji z w Radymnie.

 

kastet
Autor: KAS materiały prasowe

Nielegalne posiadanie broni i amunicji zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przemyskie dzieciaki w projekcie BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE