Kilkugodzinna akcja usunięcia złamanego krzyża z wieży kościelnej, kościoła księży Salezjanów w Przemyślu zakończona sukcesem!

2020-02-24 15:45

Krzyż nie oparł się nocnym podmuchom wiatru i złamał się; jednak nie spadł na ziemię tylko zawisł na wieży.

Wichura szalejąca nocą w Przemyślu nie oszczędziła starego krzyża na wieży kościelnej księży Salezjanów przy ulicy Św. Jana. Krzyż nie spadł, lecz zahaczył się o linkę piorunochronu i przez wiele godzin poruszany wiatrem, złowieszczo huśtał się na wieży. Zważywszy na wagę i wielkość krzyża… wyglądało to dość groźnie!

Strażacy z PSP Przemyśl szybko oszacowali, że nie dysponują wystarczająco długa drabiną. Wieża salezjańska w Przemyślu mierzy 62 metry. Do pomocy wezwano strażaków ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego w Rzeszowie.

- Strażacy z tej grupy pracowali na wysokości około 60 metrów nad ziemią, wykorzystywali techniki wysokościowe. – mówi rzecznik prasowy Komendanta Miejskiego PSP w Przemyślu, mł bryg Grzegorz Latusek.


Akcja trwała kilka godzin, bardzo szybko dało się zauważyć doskonałe przygotowanie grupy ratowniczej, bo żaden ruch i żadna decyzja podjęta przez strażaków nie okazała się nietrafiona i z sukcesem ogromny krzyż został bezpiecznie sprowadzony na ziemię.

Oderwany krzyż z wieży kościelnej w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE