Kierowca wpadł podczas kontroli w Przemyślu. Straż Graniczna: Swoista kumulacja

2022-07-06 13:34
Kierowca wpadł podczas kontroli w Przemyślu. Straż Graniczna: Swoista kumulacja
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej

Kierowca samochodu, który wytypowała do kontroli Straż Graniczna, wpadł podczas kontroli na terenie Przemyśla. Strażnicy mięli podejrzenia co do stanu pojazdu i postanowili sprawdzić, czy ich wątpliwości mają odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kontrolę skwitowali słowami: swoista kumulacja.

We wtorek strażnicy graniczni z placówki w Hermanowicach wytypowali do kontroli drogowej fiata na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą auta był 38-letni obywatel Polski. Jak się okazało, przebieg pojazdu był o ponad 140 tys. kilometrów mniejszy niż podczas ostatnich badań technicznych. Strażnicy granicy ustalili, że pojazd nie posiada ważnej polisy ubezpieczeniowej. Co więcej, dowód rejestracyjny został zatrzymany kilka lat wcześniej w związku ze złym stanem technicznym.

Co Cię wkurza? | Ja się pytam!

Policjanci przejęli sprawę

Na miejsce wezwano policjantów z Przemyśla, którzy wyjaśnią kwestię m.in. cofniętego licznika.

- Strażnicy graniczni poinformowali Fundusz Gwarancyjny o braku ważnej polisy. Kierowcę ukarano również mandatem karnym w kwocie 1500 złotych w związku z prowadzeniem pojazdu, pomimo braku dopuszczenia go do ruchu – czytamy na stronie SG.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE