Jeszcze w tym roku rozpocznie się upragniony remont ulicy Bielskiego w Przemyślu

2020-10-16 13:05 Anna Cichy
podpisanie umowy Bielskiego
Autor: UM Przemyśl_fot.Agata Czereba

Prezydent Przemyśla podpisał umowę z wykonawcą. Jakie prace zostaną przeprowadzone? Sprawdź to na ESKA Przemyśl!

 Na remont tego odcinka drogi czekali nie tylko mieszkańcy ulicy Marcina Bielskiego, ale wszyscy kierowcy poruszający się tamtędy swoimi samochodami, oraz piesi.

Obecnie w ciągu jezdni ulicy Bielskiego występują liczne, poprzeczne oraz podłużne spękania siatkowe, a także deformacje i ubytki w nawierzchni bitumicznej. W ciągu pieszym, wykonanym z płyt betonowych występują znaczne wykruszenia oraz deformacje nawierzchni. Stan techniczny drogi wpływa nie tylko na komfort ruchu, ale i bezpieczeństwo kierowców oraz pieszych.” - czytamy na internetowej stronie przemysl.pl

Nie tylko droga zostanie wyremontowana

Ta sytuacja wkrótce ulegnie zmianie i wyremontowane zostanie 1.687 metrów bieżących drogi. Oprócz tego, że droga doczeka się nowej nawierzchni, to wykonane zostaną też: montaż barier energochłonnych, dwa wyniesione przejścia dla pieszych i montaż barier dla ruchu pieszego. Ponadto remont przejdą trzy zatoki autobusowe oraz wymienione zostaną wszystkie istniejące w tym miejscu studzienki ściekowe wraz z kanalikami. Zostanie też przeprowadzony remont chodników o łącznej długości 1.868 metrów bieżących.  Ponadto wyremontowanych zostanie siedem skrzyżowań z ulicami: Grunwaldzką, M. Słabego, Kadyi, Szańce, Malawskiego i Sikorskiego.

Koszt inwestycji wyniesie 4 960 927,34 zł brutto. Miastu Przemyśl udało się pozyskać dofinansowanie tego ważnego przedsięwzięcia z Funduszu Dróg Samorządowych. Pisaliśmy o tym! Sprawdź! 

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała pruszkowska firma STARBAG Sp. z o.o. 15 października Prezydent Przemyśla, Wojciech Bakun podpisał z Dyrektorem Finansowym rzeszowskiego oddziału, Marcinem Michalewiczem umowę na wykonanie inwestycji.

Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace. Zakończenie remontu planowane jest na październik 2021 roku.

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Więcej na temat budowy nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu, mówi Edyta Chabowska, rzecznik prasowy IAS w Rzeszowie: 

Budowa nowej siedziby Oddziału Celnego w Przemyślu