Jarosław: Można zwiększyć bezpieczeństwo swojego psa. Rusza bezpłatne czipowanie

2020-07-28 14:19 mj
Pies
Autor: pixabay

W Jarosławiu bezpłatnie można zwiększyć bezpieczeństwo swojego psa i uzyskać na stałe zwolnienie z opłaty za posiadanie zwierzęcia. Do 20 grudnia potrwa akcja czipowania psów

Trwa akcja bezpłatnego znakowania psów będących pod opieką mieszkańców Jarosławia. Wystarczy kilka kroków, by znacznie zwiększyć bezpieczeństwo pupila, a także uzyskać zwolnienie na stałe z opłaty za posiadanie psa. Akcja potrwa do 20 grudnia lub do wyczerpania środków finansowych. W ubiegłym roku mieszkańcy Jarosławia zaczipowali 79 psów.

Jarosław - czipowanie psów

- Elektroniczne znakowanie psów to jedna z najlepszych metod zapobiegania bezdomności zwierząt - informuje Iga Kmiecik, rzeczniczka Urzędu Miasta Jarosławia. Dzięki czipowaniu można na przykład szybko ustalić właściciela zagubionego psa.

Zabieg wszczepienia mikroprocesora jest niemal bezbolesny dla pupila, a zwierzę reaguje jak przy zwykłym zastrzyku. Czip jest wielkości ziarenka ryżu i nie powoduje reakcji alergicznych. Mikroprocesor wprowadza się podskórnie w szyję lub między łopatkami zwierzęcia. Elektroniczne oznakowanie jest niezbędnym warunkiem podróżowania ze zwierzęciem po krajach Unii Europejskiej.

Jarosław - jak bezpłatnie zaczipować psa?

Do wzięcia udziału w akcji wystarczy pobrać z Urzędu Miasta Jarosławia zaświadczenie o figurowaniu psa w miejskiej ewidencji.
Po tym zaś, udać się wraz z książeczką szczepień zwierzęcia i dowodem osobistym właściciela do lecznicy dla zwierząt US-WET w Szówsku przy ul. Chmielowskiego 3.

Opłata za psa

Każdy, kto ma psa i mieszka w gminie, która ustaliła taką opłatę, ma także obowiązek zapłacić za posiadanie zwierzęcia.

W Jarosławiu, według danych opublikowanych w Biuletynie Informacji Publicznej, stawka roczna opłaty od posiadania psów wynosi 50 złotych od jednego psa.

Opłata płatna jest bez wezwania do dnia 31 marca roku podatkowego, a w przypadku powstania obowiązku jej uiszczenia po tej dacie w terminie 14 dni od dnia powstania tego obowiązku.

Ptasia kolumna na drodze

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj o powodach dka których warto jeść zupę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.