Jak do tego doszło? Nie wiedzą! Dwóch Francuzów „nie wiadomo jak” znalazło się na pasie drogi granicznej!

2021-10-22 15:53
francusi na zielonej
Autor: Bieszczadzki Oddział SG w Przemyślu

Francuscy turyści po prostu wjechali w głąb pasa drogi granicznej, na tzw „zielonej granicy”, czyli w miejscu gdzie nie ma żadnego przejścia granicznego. Nie wiedzieli dlaczego.

Dwóch francuskich turystów podróżowało sobie beztrosko w okolicach granicy polsko - ukraińskiej i nagle, całkiem niepostrzeżenie znaleźli się zbyt blisko newralgicznego miejsca, jakim jest pas drogi granicznej, gdzie zwyczajnie nie wolno wjeżdżać ani wchodzić.

Natychmiast zostali namierzeni i zatrzymani przez patrol Straży Granicznej z placówki w Korczowej. Mężczyźni w wieku 27 i 28 lat nie potrafili wyjaśnić polskim mundurowym w dlaczego wjechali aż tak daleko.

- Nasi funkcjonariusze przy użyciu baz informatycznych bardzo szybko potwierdzili tożsamość obu Francuzów. Okazało się że podróżują turystycznie po Polsce, wyjaśnili również, że chcieli w Polsce odwiedzić kolegę i nie wiedza jakim trafem znaleźli się w pasie drogi granicznej. - powiedziała nam Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Za usiłowanie nielegalnego przekroczenia granicy zostali ukarani mandatami karnymi w kwocie po 200 złotych.

W bieżącym roku (2021), funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili już ponad dwadzieścia tego typu zdarzeń.

W Arboretum w Bolestraszycach robi się jesiennie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE